• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 2(148)/2024

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  19 dni temu  02.05.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  EKOLOGICZNIE INNOWACYJNA POWŁOKA PROSZKOWA

  Nieodnawialne zasoby przyrody tworzyły się wiele milionów lat. Powstają tak powoli, że z perspektywy długości ludzkiego życia ich zapasy są skończone. Do surowców nieodnawialnych należą między innymi paliwa kopalne, które potrzebowały ogromnego czasu na powstanie z materii organicznej. Wydobyte z wnętrza ziemi są albo spalane i zamieniane na energię, albo są surowcem do produkcji różnych tworzyw, nienadających się do powtórnego przetworzenia.

  W ciągu ostatnich dwudziestu lat ludzie stali się bardziej świadomi ogromnego marnotrawstwa surowców naturalnych. W wielu krajach znaczną część surowców wykorzystuje się powtórnie, a rządy krajów i branże produkcyjne wyznaczają nowe cele i podejmują działania, aby przeciwdziałać temu negatywnemu zjawisku. 
  Jak powszechnie wiadomo, farby proszkowe mają już wiele zalet ekologicznych i stosunkowo niewielki negatywny wpływ na środowisko, ponieważ są wolne od rozpuszczalników i nie zawierają lotnych związków organicznych. Jednak ekologicznie innowacyjna farba proszkowa tzw. Green Powder to szczególnie zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązanie do malowania proszkowego.

  CO SPRAWIA, ŻE GREEN POWDER JEST TAK INNOWACYJNY?
  Wypełniacze zawarte w Green Powder są pochodzenia naturalnego i wolne od innych surowców kopalnych, ich żywice są żywicami poliestrowymi produkowanymi z odnawialnych...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...