Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(113)/2018

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  3 miesiące temu  18.06.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Farby proszkowe Interpon EC ułatwiają usuwanie niechcianych grafik bez uszkadzania oryginalnej powłoki lakierniczej 

  Od zarania dziejów człowiek chce wyrażać siebie, jest to bardzo silny imperatyw. Już w jaskiniach i na skałach pokazywał malunkami, co jest dla niego ważne. Potrzeba ta na przestrzeni dziejów nie zanikła ani nie zawęziła się do wyrażania siebie współcześnie, jak chociażby tylko w mediach społecznościowych. Jest ciągle żywa, szczególnie w dużych skupiskach, najczęściej miejskich. Graffiti wpisało się już niejako w kulturę miasta, a także byt zwyczajnych wandali. Mosty, konstrukcje, płoty, kontenery, ściany, elewacje… Z punktu widzenia właścicieli obiektów, instalacji czy środków transportu na pewno jest źródłem problemu i oczywistego pytania: jak się tej niechcianej „pseudosztuki” pozbyć?

  Graffiti jest powszechnym zjawiskiem na całym świecie. Wizualny aspekt tej twórczości na witrynach sklepowych, kioskach, przystankach czy wagonach może kojarzyć się wśród społeczeństwa jako przejaw przestępczości, obecności charakterystycznych alternatywnych subkultur, wizualnie odstraszając potencjalnych klientów czy użytkowników. Jest swego rodzaju symptomem zagrożenia. Estetyka miejsc zakłócana przez czyjeś wyrażanie siebie stoi w ogromnej kontrze z jednoczesną potrzebą społeczną do zachowania spójnej estetyki otaczającego świata, czy to będzie tabor miejski środków transportu, czy zachwycające obiekty architektoniczne, zabytkowe, sakralne, aż po miejskie meble, z przysłowiową ławeczką, na której chce się usiąść i odpocząć od zgiełku. 
  Usuwanie malowideł jest procesem kosztownym i czasochłonnym, a i tak zazwyczaj nie udaje się pozbyć problemu całkowicie, bez pozostawiania po nim śladu....

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony