• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Ekonomia lakierowania

  ponad rok temu  21.10.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Nowa technologia malowania proszkowego opracowana przez firmę Gema pozwala na automatyczne lakierowanie trudnych powierzchni. To nowe rozwiązanie z wieloma pistoletami do pokrywania od góry lub od spodu złożonych detali, także gabarytów XXL, bez potrzeby stosowania robotów i indywidualnych programów.

  Gema, międzynarodowy producent technologii i urządzeń do lakierowania proszkowego, zaprezentowała niedawno oś wielostrumieniową UA05-x. Nowe rozwiązanie opracowane przez firmę zostało zaprojektowane specjalnie do zastosowań, w których wymagane jest lakierowanie górne lub dolne z użyciem wielu pistoletów.

  Oś UA05-x wykorzystuje pojedynczą oś pozycjonującą do poziomego ustawiania maksymalnie trzech automatycznych pistoletów podczas lakierowania złożonych komponentów i detali XXL. W połączeniu z pionową osią Z, rozwija ona swoją pełną moc, aby sprostać złożonym wyzwaniom, umożliwiając nowe rozwiązania aplikacyjne, takie jak stałe pozycjonowanie pistoletów, oscylacja pozioma w obrębie elementu roboczego oraz aplikacje, w których wymagane jest pionowe pozycjonowanie pistoletów lub śledzenie górnej i/lub dolnej części produktu.

  UA05 jest dostępny w dwóch różnych wersjach: UA05-2 z dwoma pistoletami automatycznymi i UA05-3 z trzema pistoletami automatycznymi. Kompaktowa konstrukcja umożliwia ustawienie pistoletów w jednym rzędzie w siatce o wymiarach zaledwie 87 mm, co zapewnia automatyczne lakierowanie trudniejszych obszarów i oferuje elastyczne podejście do lakierowania górnego, dolnego i głębokich konturów. Ponadto, nowa technologia Gema może być rozbudowana o dysze kątowe i przedłużki, co pozwala na dalsze zwiększenie zakresu zastosowań.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne