• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Tworzywa Sztuczne

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  06.10.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Nowe receptury i surowce oferują nowe możliwości: FreiLacke rozszerzył swoje portfolio Powder Inmould Coating (PIMC) i stał się producentem, który oferuje metaliczne odcienie kolorów dla tego procesu.

  Tworzywa sztuczne są popularne ze względu na ich niewielki ciężar własny i niezwykle wysoką stabilność wymiarową. To czyni je uniwersalnym rozwiązaniem dla niezliczonych branż i zastosowań. Np. masy w kształcie płyt, wykonane z termoplastycznych żywic reakcyjnych i włókien szklanych, są prasowane do formy ich przyszłych kształtów. Powłoka proszkowa może być zintegrowana bezpośrednio w trakcie procesu prasowania. Jest napylana do formy i twardnieje w ciągu kilku sekund. Płyty takie można natychmiast włożyć i prasować. Podczas procesu wytłaczania na gorąco, powłoka proszkowa łączy się chemicznie z materiałem. Jest ona odporna na zadrapania i bardzo odporna na chemikalia, graffiti i promieniowanie UV.

  Na całym świecie proces ten był wcześniej dostępny tylko dla standardowych kolorów RAL. Naukowcom FreiLacke udało się rozszerzyć spektrum dodając trzy metaliczne odcienie kolorów: standardowy, perłowy połysk i srebrny. Wkrótce pojawią się kolejne odcienie kolorów. – Wyzwaniem w przypadku metalicznych odcieni kolorów jest to, że aplikacja na gorącą powierzchnię formy powoduje nierównomierny efekt wynikający z ułożenia cząsteczek metalicznych po procesie powlekania – wyjaśnia Daniel Hauser, jeden z techników laboratoryjnych FreiLacke. – W przypadku PIMC efekt ten jest zupełnie inny niż w przypadku konwencjonalnych powłok. Udało nam się sprostać temu wyzwaniu dzięki zastosowaniu nowych receptur i innowacyjnych surowców.

  Powierzchnie powstałe w procesie PIMC charakteryzują się doskonałą odpornością chemiczną i mechaniczną oraz są przystosowane do ciągłego użytkowania na zewnątrz. Materiał ten nie zawiera rozpuszczalników, substancji niebezpiecznych ani surowców rakotwórczych. PIMC jest ognioodporny zgodnie z normą EN45545, HL3, R1 i dzięki swoim dobrym właściwościom może mieć wiele zastosowań, na przykład w produkcji zlewozmywaków kuchennych, brodzików, fasad, oświetlenia, sprzętu sportowego lub w produkcji pojazdów.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...