• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(141)/2023

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  14.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Farby proszkowe IGP-Effectives® zachwycają nowym wymiarem głębi optycznej. Cząsteczki odpowiedzialne za efekt są równomiernie rozłożone w farbie bazowej i dzięki temu są lepiej chronione przed działaniem czynników ściernych

  Farby proszkowe IGP-Effectives® zachwycają nowym wymiarem głębi optycznej. Cząsteczki odpowiedzialne za efekt są równomiernie rozłożone w farbie bazowej i dzięki temu są lepiej chronione przed działaniem czynników ściernych

  Strona 1 z 2

  Z optymalną stabilnością w obiegu

  IGP-Effectives® wyznaczają standardy wśród wysokojakościowych farb proszkowych z efektem. Gwarantują stałą zgodność koloru i efektu, nawet przy różnych ustawieniach aplikacji i instalacji. Niewykorzystaną mieszaninę farby i powietrza można w całości ponownie wprowadzić do obiegu przy zachowaniu pełnej jednorodności efektu. IGP-Effectives® pozwalają na daleko idącą optymalizację efektywności materiałowej, ekonomiczności i zrównoważonego rozwoju.


  W przypadku farb proszkowych IGP-Effectives® nie dochodzi do rozdzielenia cząsteczek odpowiedzialnych za efekt i ziaren farby. Przez cały czas gwarantowane są stabilność efektu, wydajność materiałowa i głębia optyczna


  Porównanie technologii uszlachetniania

  W przypadku wykonywania powłok z efektem celem jest zawsze uzyskanie jednorodnej powierzchni bez smug. Stabilność w obiegu i możliwość odzysku są konieczne ze względów ekonomicznych, a także zapewniają zrównoważony rozwój. Dzięki opatentowanej technologii IGP-Effectives® firma IGP Powder Coatings oferuje farby proszkowe z efektem spełniające właśnie te wymagania.

  Porównanie technologii
  W przypadku farb z efektem, wyprodukowanych z zastosowaniem technologii dry-blend lub bonding, cząsteczki odpowiedzialne za efekt nie są całkowicie powiązane z ziarnami (cząsteczkami) farby. W przypadku aplikacji w trybie lakierowania z odzyskiem istnieje ryzyko ich rozdzielenia.

  Nowatorska technologia IGP-Effectives® zapewnia łatwy przerób farb proszkowych z efektem. Cząsteczki odpowiedzialne za efekt są całkowicie powiązane z ziarnem farby. Dzięki temu farby są wyjątkowo stabilne podczas aplikacji, wykazują jednorodny efekt i umożliwiają maksymalny odzysk.

  Ekonomiczność i zrównoważony rozwój dzięki odzyskowi
  W procesie lakierowania farby proszkowe IGP z efektem można w całości ponownie wprowadzać do obiegu, ponieważ cechuje je wysoka stabilność odzysku. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z aplikacją elektrostatyczną (Korona) czy technologią Tribo, farby proszkowe IGP-Effectives® gwarantują uzyskanie wysokiego stopnia skuteczności aplikacji podczas zastosowania świeżej farby. Również w przypadku aplikacji w trybie lakierowania z odzyskiem bez dozowania świeżej farby uzyskiwany jest niezmienny kolor oraz efekt bez smug. Możliwość odzysku pozwala na malowanie farbą z odzysku i świeżą farbą bez konieczności nadzoru. Daje to znacząco niższy wskaźnik korekt i mniejszą liczbę odrzutów. Dzięki temu IGP-Effectives® pozwalają na daleko idącą optymalizację efektywności materiałowej, ekonomiczności i zrównoważonego rozwoju.


  Celtic Alloy (HWFclassic 5903U83638F10) to jeden z 40 efektownych kolorów z aktualnej kolekcji IGP-Effectives®

  Łatwe zastosowanie i przekonująca stabilność efektu
  Technologia IGP-Effectives® zapewnia stabilny i bezproblemowy przerób. Zastosowanie jest proste, ponieważ żmudne ustawianie parametrów i dostrajanie skoku pistoletu czy odległości natryskowych nie ma już tak kluczowego znaczenia. Obustronne powlekanie detali bez niepotrzebnego obracania i niekontrolowanej kumulacji efektu przyspiesza cały proces i zwiększa możliwości produkcyjne. Efektywne ponowne zastosowanie niewykorzystanej mieszaniny farby i powietrza jest możliwe bez utraty jakości nawet po kilku obiegach i zwiększa wydajność powierzchniową nawet o 50%. 
  Dzięki IGP-Effectives® powlekanie detali o różnej grubości i geometrii daje identyczny efekt wizualny mimo różnej reakcji na podwyższoną temperaturę. Odmienne odcienie poszczególnych sąsiadujących ze sobą detali należą do przeszłości. Farby proszkowe IGP-Effectives® zachwycają zgodnością i stabilnością efektu. Nawet wówczas, gdy jedno zlecenie realizuje kilka firm lakierniczych.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...