• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  2 miesiące temu  19.02.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Dział farb proszkowych AkzoNobel nawiązał współpracę z Aakaar Iron Creations, aby pomóc tej firmie w powlekaniu metalowych mebli i komponentów dla światowej klasy marek detalicznych w Europie i USA w przejściu z chromowania na farbę proszkową Interpon o mniejszym wpływie na środowisko.

  Firma Aakaar, pierwotnie założona w Indiach, stosowała chromowanie, ponieważ historycznie było to jedyne rozwiązanie zdolne do osiągnięcia rezultatów wymaganych przez jej klientów. Wady środowiskowe tego procesu skłoniły jednak firmę do poszukiwania bardziej zrównoważonego rozwiązania.

  Firma znalazła realną alternatywę w postaci powłoki proszkowej Interpon Cr Chrome Effect firmy AkzoNobel i stała się jednym z pierwszych producentów w Indiach, który wykorzystał tę powłokę proszkową do masowej produkcji.

  Subhashish Das z Aakaar Iron Creations mówi, że zrównoważony rozwój jest obecnie kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji przez klientów.

  − Potrzebowaliśmy procesu, który zapewni to samo piękne wykończenie, z którego jesteśmy znani, a jednocześnie będzie znacznie bardziej zrównoważony − powiedział Das. − Ma to kluczowe znaczenie nie tylko dla naszej firmy, ale także dla naszych klientów, którzy zawsze są zainteresowani zakupami od marek dbających o zrównoważony rozwój.

  Aakaar odkrył, że malowanie proszkowe nie tylko przyczyniło się do zrównoważonego rozwoju firmy, ale także usprawniło produkcję.

  − Kiedy rozpylasz płynną farbę, nawet 60 proc. nie jest przekształcane w produkt końcowy −- wyjaśnił S. Das. − W przypadku farby proszkowej wykorzystywane jest od 80 do 90 proc. powłoki proszkowej, jest ona znacznie łatwiejsza w aplikacji, a nadmiar farby można przechwycić i ponownie wykorzystać. Oznacza to, że jest to bardziej opłacalne i zapewnia lepszą jakość.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne