• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  11 miesięcy temu  24.02.2022, ~ Administrator   

  Popularność malowania proszkowego sprawia, że na rynku pojawiają się coraz nowsze modele kabin oraz specjalnie przygotowanych linii wspomagających proces nakładania farb. Producenci wykorzystują do ich tworzenia wiedzę, doświadczenie oraz nowoczesne technologie. Pozwala to tworzyć wydajne i wygodne w obsłudze konstrukcje, które doskonale sprawdzają się w lakierniach proszkowych, zajmujących się malowaniem różnych typów powierzchni. Ale czym dokładnie powinna się charakteryzować taka instalacja?

  Filtrowanie powietrza przy użyciu nowoczesnych technologii

  Podczas projektowania wnętrza warsztatu malowania proszkowego ważne jest odpowiednie ustawienie sprzętów w taki sposób, aby umożliwić jak najlepszą wentylację. Kabiny lakiernicze proszkowe wypełniają się drobinkami farb, dlatego muszą zapewniać przepływ powietrza. Tyczy się to zarówno miejsc przeznaczonych do malowania ręcznego, jak i stref, w których nakładanie koloru przeprowadzane jest automatycznie. Zapewnienie bezpiecznych i komfortowych warunków pracy dla operatorów jest jedną z najważniejszych kwestii podczas projektowania nowoczesnych urządzeń służących do malowania proszkowego. Poza tym kabiny i linie lakiernicze muszą charakteryzować się wydajnością i efektywnością. Z wielką precyzją można kontrolować w nich ilość używanych farb, co jednocześnie pozwala zmniejszyć ich straty. Zmiana koloru powinna być szybka, a warunki pracy na wejściu i wyjściu z kabiny utrzymane na tym samym, najwyższym poziomie.

  Solidna konstrukcja kabiny lakierniczej

  Zaawansowane technologie malowania proszkowego pozwalają na tworzenie wytrzymałych konstrukcji bez ruchomych części. Ich serwis i konserwacja przeprowadzane są szybko i sprawnie, tak samo jak kontrola jakości oraz czystości. Operatorzy mają łatwy dostęp do wszystkich kluczowych elementów systemu dzięki ich optymalnemu rozmieszczeniu we wnętrzu oraz na zewnątrz urządzenia. Ważna jest również szybkość zamontowania zamówionej automatyki, która jednocześnie może być połączona z obecnymi już w lakierni urządzeniami. Dobra

  kabina do malowania proszkowego jest instalacją, sprawiającą, że praca przy nakładaniu farby jest łatwiejsza i bezpieczniejsza. Aby zaopatrzyć swój warsztat w najlepszą z konstrukcji, warto sprawdzić zamontowany w niej system filtracji oraz możliwość integracji z innymi urządzeniami. Pozwala to na bezproblemowe wprowadzanie modyfikacji i usprawnień, które nie będą wymagały zatrzymania pracy maszyn.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...