Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 5(109)/2017

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  30.10.2017, ~ Administrator   

  Kabina malarska wraz z kuchnią farb.

  Kabina malarska wraz z kuchnią farb.

  Strona 1 z 3

  MS zdobywa zaufanie producenta mebli dzięki swojej technologii, serwisowi oraz wydajności

  Aby zdobyć klienta na bardzo konkurencyjnym rynku, firma musi zaoferować najnowocześniejszą technologię w połączeniu z rozwiązaniami dostosowanymi dla konkretnego przedsiębiorstwa. Właśnie to zrobiła firma MS Oberflächentechnik AG i tym samym zyskała nowego klienta – renomowanego producenta wysokiej jakości mebli biurowych.

  Marka meblarska Sedus to synonim wysokiej jakości wyposażenia biurowego. Firma z Waldshut, Baden-Württemberg (Niemcy), która została założona w 1871 r., zdobyła w ciągu ostatniej dekady wiele krajowych oraz międzynarodowych nagród. Wśród nich nagrodę za wzornictwo Republiki Federalnej Niemiec, nagrodę Good Design oraz Red Dot Award, nagrodę IF Design, a także nagrodę German Design Council za innowację wnętrz.
  Większość klientów biznesowych ceni nie tylko najwyższej klasy wzornictwo oraz idealną ergonomię mebli firmy Sedus, ale także ich wytrzymałość. Produkty tej firmy cieszą się doskonałą reputacją w swojej branży; reputacją, która jest wzmocniona bezkonkurencyjną obsługą dostaw. Zamówienia na umeblowanie 2000 biur w jednym kontrakcie nie są niczym niezwykłym dla tej firmy. Dlatego zarówno logistyka, jak i procesy produkcyjne muszą być w stanie poradzić sobie z realizacją tego typu zamówień w krótkim czasie. Sedus gwarantuje swoim klientom dostawy w ciągu trzech tygodni, nawet w przypadku dużych zamówień. Nie sprzedaje gotowych produktów, wszystkie zlecenia klientów są produkowane specjalnie i zgodnie z wymaganiami. W tych okolicznościach każdy zakład malowania proszkowego biorący udział w procesie produkcyjnym musi wykazać się szczególną elastycznością oraz wysoką niezawodnością.  

  Pierwszy test malowania już za nami 

  W dzisiejszym sektorze mebli biurowych istnieje silny popyt na szeroką gamę kolorów oraz materiałów, ponieważ dobre samopoczucie w miejscu zatrudnienia jest podstawą współczesnego środowiska pracy, gdzie meble mogą być również wyrazem filozofii korporacyjnej. Aby wykazać się jeszcze większą elastycznością przy spełnianiu życzeń klientów, firma Sedus podjęła niedawno decyzję o przetestowaniu oraz instalacji przyszłościowego i elastycznego systemu malowania proszkowego dla swojego zakładu produkcyjnego znajdującego się w Dogern niedaleko Waldshut-Tiengen. Jens Bohnet, odpowiedzialny w firmie Sedus za dział metalowy oraz obróbki powierzchni, skontaktował się po raz pierwszy z MS Oberflächentechnik AG podczas wiodących targów europejskich dla technologii powierzchni Paint Expo 2016.
  Wraz z dwoma innymi konkurencyjnymi producentami szwajcarska firma z Balgach otrzymała szansę na zaprezentowanie swoich możliwości w teście pokrywania powierzchni. Okazał się on natychmiastowym sukcesem. – Firma Sedus wysłała nam metaliczny proszek, ramę krzesła oraz podstawę – wspomina René Kühnis, kierownik sprzedaży w firmie MS. – Ta ostatnia jest szczególnie podatna na efekt klatki Faradaya, który ma negatywny wpływ na proces malowania z powodu wielu zakamarków i zagłębień. Dokładnie przeanalizowaliśmy przesłane elementy i otrzymaliśmy doskonałe wyniki już przy początkowej próbie. Gdy następnego dnia klient przeprowadził ostateczne testy pokrywania elementów w naszym zakładzie, prace zakończyliśmy w ciągu nieco ponad dwóch godzin. W rezultacie całkowicie przekonaliśmy klienta o zaletach technologii malowania systemem MS! Fakt, iż otrzymywaliśmy konsekwentnie te same wyniki w środowisku produkcyjnym, pomimo skomplikowanej geometrii elementów, zawdzięczamy głównie naszej dynamicznej technologii regulacji strumienia napylania proszku. Funkcja ta jest wbudowana we wszystkie elementy sterujące MS i wykazała się znakomitą skutecznością przy pokrywaniu elementów metalowych oraz wykonanych z MDF. To właśnie ta technologia sprawiła, iż wszystkie części produkowane przez firmę Sedus posiadają wysokiej jakości wygląd.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Dynamiczna technologia regulacji strumienia napylania proszku
  Dynamiczna technologia regulacji strumienia napylania proszku
  Ostatecznie system MS zdobył uznanie klienta swoją wydajnością transferu oraz głębokością penetracji elektrostatycznej.
  Ostatecznie system MS zdobył uznanie klienta swoją wydajnością transferu oraz głębokością penetracji elektrostatycznej.
  Ostatecznie system MS zdobył uznanie klienta swoją wydajnością transferu oraz głębokością penetracji elektrostatycznej.
  Ostatecznie system MS zdobył uznanie klienta swoją wydajnością transferu oraz głębokością penetracji elektrostatycznej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony