• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(147)/2024

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  miesiąc temu  20.03.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Eurocar − linia do półautomatycznego malowania wielkich gabarytów

  Eurocar jest systemem do półautomatycznego przemysłowego malowania wielkogabarytowych detali, które ze względu na swoje wymiary są trudne do przemieszczania za pomocą tradycyjnego podwieszanego przenośnika jednoszynowego.

  System wyposażony jest w krokowy przenośnik składający się z dwóch torów jednoszynowych, połączonych ze sobą odpowiednimi łącznikami. Ten specjalny przenośnik porusza się w trybie automatycznym w określonych odstępach czasowych, przez poszczególne etapy przygotowania powierzchni i malowania.
  Kompletny standardowy system składa się z co najmniej sześciu stanowisk: strefy załadunku, tunelu obróbki wstępnej, pieca do suszenia, kabiny do aplikacji proszku, pieca do polimeryzacji, strefy rozładunku. 
  Lakiernia jest konfigurowana liniowo, o ile pozwala na to przestrzeń w hali. Operatorzy, za pomocą wózków widłowych, zawieszają elementy przeznaczone do malowania na wieszakach w obszarze załadunku. Następnie wieszaki przesuwają się o jeden krok do przodu i transportują elementy do strefy przygotowania powierzchni. Po zakończeniu mycia otwierają się automatyczne drzwi i wieszaki przesuwają się o krok dalej, do kolejnych etapów: suszenia, malowania w kabinie, wypalania, chłodzenia i rozładunku.

  Przenośnik jest zsynchronizowany w taki sposób, że przesuwa się o jeden etap procesu zgodnie z ustalonym wcześniej rytmem, uzależnionym od czasu nakładania farby i czasu polimeryzacji. Częstotliwość przesuwu jest dostosowywana do potrzeb klienta.
  Poszczególnymi fazami malowania można sterować i monitorować za pośrednictwem szafy elektrycznej wyposażonej w panel z ekranem dotykowym. Zapewnia ona możliwość ustawiania różnych cykli, weryfikuje zużycia i monitoruje wszelkie zdarzenia i alarmy.
  Gdy przestrzeń w hali nie pozwala na liniowy przebieg procesu, system malowania przyjmuje układ kompaktowy i cykl pracy realizowany jest wzdłuż dwóch równoległych linii. Jeśli elementy przeznaczone do obróbki wymagają niestandardowych zabiegów, system malowania Eurocar może zostać zintegrowany z kilkoma kolejnymi stanowiskami.
  Eurocar nadaje się do malowania dużych ilości elementów, które są trudne do przemieszczenia za pomocą tradycyjnego podwieszanego przenośnika jednoszynowego. Załadunek detalu na dwie równoległe szyny pozwala na bezpieczne wyważenie ciężkich elementów o rozkładzie masy do 300 kg/m. 

  Zobacz wideoprezentację

  Euroimpianti Polska Sp. z o.o. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Do dużych detali
  Do dużych detali
  Do dużych detali
  Do dużych detali
  Do dużych detali
  Do dużych detali
  Do dużych detali

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(147)/2024

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne