• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 2(148)/2024

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  19 dni temu  02.05.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Farby proszkowe niskotemperaturowe Eko-Color

  Farby proszkowe niskotemperaturowe to innowacyjne rozwiązania w dziedzinie powłok malarskich. Charakteryzują się zdolnością utwardzania w niższych temperaturach niż standardy rynkowe.

  Składnikiem farby proszkowej niskotemperaturowej decydującym o tym, że może być ona utwardzana w niskich temperaturach, jest przede wszystkim żywica. Dana żywica charakteryzuje się wyższą reaktywnością w porównaniu do żywic o standardowych parametrach wygrzewania.
  W kontekście powłok proszkowych o niskich temperaturach utwardzania, zazwyczaj określa się minimalny zakres temperatury utwardzania poniżej 180°C, przy zachowaniu standardowego czasu utwardzania, tj. 10−15 minut.
  Jeżeli mamy do czynienia z farbą proszkową o temperaturze utwardzania 160°C, ale o znacznie wydłużonym czasie polimeryzacji, czyli powyżej 10 minut, np. 20−25 minut, to nie możemy mówić, że jest to farba niskotemperaturowa. 


  Wykres przedstawia porównanie parametrów wygrzewania farby standardowej i niskotemperaturowej (z ich minimum i maksimum temperaturowym oraz czasowym). W przypadku farb...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...