• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 5(139)/2022

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  7 miesięcy temu  04.11.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  System klasyfikacji kolorów według światowego systemu ncs

  Kolor jest wyrazem piękna i harmonii, a jego nieskończone kombinacje są w stanie przekazać wszelkiego rodzaju doznania. Kolor służy do upiększania, kamuflażu, sprawiania, że pomalowana powierzchnia znika lub zostaje uwydatniona. Pomaga nadawać przestrzeniom i wymiarom właściwości percepcyjne, manipulować fizycznością oraz charakteryzować objętość ciał. Piękno każdego koloru łączy się niezatarcie z wykończeniem i geometrią przedmiotu, który pokrywa, a w zależności od odcienia jest w stanie precyzyjnie komunikować się z obserwatorem. Kolor stosowany na obiektach jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale i formą ekspresji będącą w stanie wzbudzać emocje.

  SYSTEM KOLORÓW NCS
  System został opracowany przez szwedzki ośrodek Scandinavian Colour Institute. Na tej podstawie wyróżniono 1950 kolorów postrzeganych przez zdrowego człowieka, a najnowsza paleta kolorów NCS zawiera już 2050 kolorów. Obecnie jest to najbardziej rozpowszechniony system klasyfikacji kolorów na świecie pozwalający na opisywanie wszystkich wyobrażalnych kolorów, bez względu na materiał czy fakturę, nadając im tym samym notację symboliczną. Umożliwia opisanie kolorów wszystkich materiałów powierzchniowych i zapewnia uzyskanie dokładnie takiego koloru, jaki jest zamierzony.
  Natural Color System jest to logiczny system porządku barw, który bazuje na zdolności człowieka do rozróżniania sześciu podstawowych kolorów: bieli, czerni, żółci, czerwieni, błękitu i zieleni.

  Cztery chromatyczne barwy elementarne to żółty (Y), czerwony (R), niebieski...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...