• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(149)/2024

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  20 dni temu  04.06.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Na co zwrócić uwagę przed zakupem.

  Lakierowanie proszkowe, poza zyskami, powinno dawać satysfakcję z wykonania dobrej jakościowo pracy poprzez uzyskanie efektownej powłoki dekoracyjnej. Składowe kosztów usługi malowania są w zasadzie stałe. Jest to cena farby, mediów oraz koszt pracy człowieka. Wiele zależy jednak od tego czy sprzęt, z którego korzystamy, pozwala nam na sprawne i szybkie wykonanie pracy. 

  Wielokrotnie będąc w lakierniach, staram się pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze klienta poprzez optymalizację parametrów aplikacji. Farba, która nie została zaaplikowana skutecznie, przynosi potrójną stratę, gdyż poza kosztami zakupu, generuje koszty utylizacji, sprzątania oraz ponownego malowania tego samego detalu. Usterki powłoki spowodowane błędem lakiernika są do skorygowania, lecz błędy wynikające z braku możliwości skutecznej parametryzacji nie do usunięcia. Ponowna warstwa nie tylko generuje dodatkowe koszty, tym samym zmniejszając zysk, ale w przypadku farb z efektem, czy to antycznym, czy młotkowym, psuje efekt końcowy. 
  Systemy aplikacyjne z lat 80. lub 90. XX wieku nie posiadały pewnych funkcji parametryzowania, gdyż nie było to konieczne. W tym miejscu należy wspomnieć o kaskadzie (powielaczu) w pistolecie elektrostatycznym. „Serce” pistoletu to nic innego, jak zestaw dobranych precyzyjnie oporników...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...