• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Badanie Powłok

  ponad rok temu  09.12.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Podczas planowania kosztów związanych z wyposażeniem własnego warsztatu malowania proszkowego, niezwykle istotne jest uwzględnienie w projekcie niezbędnych akcesoriów pomiarowych. Koszty wykonywania poszczególnych prac malarskich mogą zostać bowiem znacznie ograniczone, jeśli zainwestuje się we właściwe urządzenia pomiarowe.

  Nieprawidłowe nakładanie farb może skutkować wieloma problemami. Zbyt cienkie powłoki okażą się niewystarczająco trwałe, co znacznie zwiększy ich podatność na uszkodzenia. Niestety również zbyt gruba powłoka okaże się niekorzystna, ponieważ narazi nas na zbędny koszt związany ze zużyciem materiałów. Dlatego tak ważne jest posiadanie narzędzi służących pomiarom.

  Narzędzie do pomiaru grubości powłoki — zastosowanie

  Grubości powłok malowanych obiektów mają zasadnicze znaczenie nie tylko dla właścicieli mniejszych warsztatów malarskich, ale także ich klientów. Aby jednak zastosować optymalną dozę nakładanego materiału, należy zaopatrzyć się w niezbędne do tego narzędzie do pomiaru grubości powłoki. Umożliwia ono precyzyjne określenie zużycia wybranej farby, a także szacowany okres jej trwałości. Dzięki niemu może w łatwy sposób sprawdzić, czy proces nakładanie warstw farby proszkowej przebiegł pomyślnie. Zapewnia to uzyskanie optymalnej powłoki kryjącej, znacznie zaoszczędzając czas na ponawianie czynności w przyszłości. Nowoczesne sprzęty pomiarowe zapewniają także zapisy uzyskanych wyników i stałe dłuższe monitorowanie badanych powierzchni. Nie uszkadzają one pomalowanych obszarów ani nie wymagają dokonywania w nich nacięć czy pobierania próbek kontrolnych. Urządzenie wystarczy zbliżyć do badanego obszaru, by już po chwili uzyskać dokładny pomiar.

  Miernik grubości powłoki — niezbędne akcesorium każdego warsztatu

  Istnieje wiele znanych i często stosowanych w branży urządzeń pomiarowych. Do najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych zaliczyć można miernik grubości powłoki, który umożliwia długofalową, wnikliwą obserwację stanu powierzchni. Powlekanie jej warstwami farby proszkowej nierozłącznie związane jest z koniecznością regularnego pomiaru grubości. Nadmiernie gruba powłoka to zbędne wydatki, na co zwracają uwagę osoby prowadzące własne warsztaty. Natomiast zastosowanie zbyt cienkiej powłoki może skutkować brakiem odpowiedniej ochrony. Właśnie z tego powodu wyposażenie warsztatu w przydatne akcesoria pomiarowe powinno być tak samo ważne, jak właściwy dobór farb lub urządzeń do malowania. Najlepsze z nich umożliwiają dokonanie analizy już podczas procesu nakładania proszku. Metal, który można sprawdzić to głównie stal (również ocynkowana), a także różne rodzaje aluminium.

  Więcej użytecznych porad związanych z malowaniem proszkowym znajdziesz TU

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...