• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 2(136)/2022

  Artykuły branżowe

  Galwanotechnika

  Lakiernictwo Proszkowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  13.05.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Rozmawiamy z Bogdanem Górą, prezesem firmy Brennpol

  – Firma Brennpol, która ma w Polsce długoletnią tradycję, wkracza w nowy etap swojej działalności. Proszę przypomnieć historię Brennpolu. 
  – Brennpol jest firmą działającą na rynku od ponad 30 lat. Mało kto wie, ale właśnie z niej wywodzą się duże marki działające w przemyśle lakierniczym – mowa tutaj o farbach proszkowych, jak również chemii do przygotowania powierzchni. Brennpol na początku swojej działalności był dystrybutorem znanych firm produkujących właśnie farby i chemię. Od zawsze misją firmy była kompleksowa obsługa lakierni przemysłowych. Rozwój rynku i pojawienie się w Polsce oddziałów zachodnich producentów farb i chemii sprawiło, że nasza firma skupiła się na asortymencie pomocniczym w lakierowaniu oraz stała się generalnym dystrybutorem pistoletów do klejenia niemieckiej marki REKA.

  – Tworzycie zatem Państwo firmę jakby od podstaw, z nowym właścicielem, nowymi produktami. Czy zmienia się także odbiorca, czyli szeroko pojęta branża obróbki powierzchni?
  – Jestem prezesem i udziałowcem w spółce świadczącej usługi odlakierowywania termicznego na Podkarpaciu. Od 2–3 lat mieliśmy ze wspólnikami w planach poszerzenie naszej działalności o produkty, które uzupełniłyby naszą ofertę skierowaną do lakierni i malarni proszkowych. W 2021 roku podjęliśmy decyzję o zakupie stu procent udziałów firmy Brennpol, która istnieje na rynku od ponad 30 lat. W listopadzie nasza spółka stała się jej właścicielem i zdecydowaliśmy o przeniesieniu siedziby i magazynu do Nowego Sącza, przy ul. Wiśniowieckiego 122. Nowy właściciel, nowe biuro, nowy magazyn, nowa siła – jednym słowem REAKTYWACJA! 
  Naszym głównym rynkiem nadal jest branża lakierowania przemysłowego, zaopatrujemy lakiernie proszkowe, mokre, galwanizernie w asortyment pomocniczy, taki jak elementy maskujące i zawieszki lakiernicze. Nasza oferta na przełomie lat poszerzyła się o niemieckie pistolety do klejenia marki REKA, przez co możemy być obecni również w innych gałęziach przemysłu, takich jak: przemysł meblowy, opakowaniowy, budowlany i papierniczy. Pistolety te dostarczamy do powiązanych branży z lakierowaniem, jak chociażby branża motoryzacyjna. Warto podkreślić, że posiadamy na miejscu serwis oraz dział części zamiennych. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne, żeby klient, oprócz zakupu sprzętu, był otoczony opieką serwisową. 

  – Jesteście Państwo producentem czy dystrybutorem rozwiązań do zawieszania i maskowania detali w lakierniach?

  – Folie do maskowania elementów sprowadzamy od niemieckiego producenta. Możemy wycinać laserowo na naszym ploterze folie o różnych kształtach i rozmiarach według potrzeb klientów. Zatyczki, kapturki z silikonu sprowadzamy od firm, z którymi współpracujemy od prawie 30 lat. W bieżącym roku wprowadziliśmy ponownie do naszej oferty zawieszki lakiernicze z drutu miedziowanego i sprężynowego. Wszystko po to, by móc obsłużyć każdego klienta jak najbardziej kompleksowo.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Brennpol reaktywacja
  Brennpol reaktywacja
  Brennpol reaktywacja
  Brennpol reaktywacja
  Brennpol reaktywacja
  Brennpol reaktywacja

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...