• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 6(140)/2022

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  28.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Axalta stworzyła jednowarstwowe rozwiązanie antykorozyjne dla technologii powlekania Flame Spray 

  Axalta, światowy dostawca powłok ciekłych i proszkowych, wprowadził Abcite® 2060, jednowarstwową termoplastyczną farbę proszkową dla technologii powlekania Flame Spray, umożliwiające wyjątkową ochronę antykorozyjną bez konieczności stosowania linii lakierniczej. Nie wymaga zatem sieciowania w piecu. 

  System ten, oferujący niezrównaną prostotę użycia, może być stosowany poprzez osadzanie półstopionych cząstek polimeru na rozgrzanej powierzchni, co pozwala im stopić się z powierzchnią jako część kompleksowej powłoki polimerowej. Rozwiązanie to, odpowiednie do stosowania na dużych konstrukcjach metalowych w różnych, niezwykle wymagających środowiskach, chroni powierzchnie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, tworząc nieprzepuszczalną barierę, łagodząc degradację materiałów i związany z tym wpływ nieplanowanych prac naprawczych.
  Unikatowy system jednowarstwowy eliminuje potrzebę stosowania podkładu, został specjalnie zaprojektowany dla środowisk silnie korozyjnych, oferując pełną zgodność z normą ISO 12944-6/-9 dla stali galwanizowanej i piaskowanej. Rozwiązanie jest również odporne na wiele innych czynników, które pogarszają wydajność materiału powierzchniowego, w tym obecność alkaliów i kwasów, kondensację, ekspozycję na promieniowanie UV oraz ścieranie i inne rodzaje sił, które w przeciwnym razie mogłyby spowodować uszkodzenia.

  Ta jednowarstwowa powłoka proszkowa oferuje trwałe rozwiązanie w porównaniu z typowymi wielowarstwowymi powłokami ciekłymi, których schnięcie może trwać nawet 50 godzin. Abcite® 2060 nie emituje lotnych związków organicznych i może być nakładany bezpośrednio na metal bez konieczności stosowania podkładu, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty, a jednocześnie zapewnia zwiększoną trwałość, wydłużając okres użytkowania obiektu. 
  Axalta, korzystając ze 150-letniego doświadczenia w zakresie powlekania, udostępnia ten najnowszy produkt w wielu kolorach, oferując doskonałe pokrycie krawędzi i narożników jako część kompleksowego rozwiązania, które łączy wyjątkową ochronę antykorozyjną z najwyższej klasy estetyką. 

  Pascal Nicard
  Senior Global Technology Manager w Axalta

  Nieustannie opracowujemy nowe i innowacyjne rozwiązania, aby dostosować się do stale zmieniających się wymagań dotyczących powłok w projektach na całym świecie. Zapewniamy pełną gamę produktów termoutwardzalnych, termoplastycznych i ciekłych, co sprawia, że lepiej reagujemy na potrzeby naszych klientów, oferując technologię pozwalającą w pełni sprostać wyzwaniu, jakim jest zapewnienie wyjątkowej ochrony powierzchni, niezależnie od środowiska. Abcite® 2060 łączy wyjątkowe właściwości antykorozyjne i mechaniczne Abcite® z prostotą użycia technologii Flame Spray Coating, co skutkuje znacznym wzrostem wydajności w całym procesie aplikacji. Nasza zgodność z licznymi normami branżowymi zapewnia niezależne potwierdzenie oferowanego poziomu ochrony, natomiast nasze niedawne wyróżnienie w konkursie R&D 100 Awards podkreśla siłę naszych referencji w zakresie innowacji i doświadczenia w dziedzinie antykorozji.

  Axalta
  www.axalta.com/anticorrosion

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...