• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 5(145)/2023

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  miesiąc temu  26.10.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Zrobotyzowana lakiernia proszkowa

  Zrobotyzowana lakiernia proszkowa

  Strona 1 z 3

  Wspólnym mianownikiem rozwoju przedsiębiorstwa i walki o środowisko

  Zmiany zachodzące na rynku dotyczące wysokiej konkurencyjności, większej wydajności i podnoszenia jakości to już nie tylko możliwość dla przedsiębiorstwa, ale niemalże warunek rozwoju firmy i utrzymania się na rynku. Przedsiębiorstwa produkcyjne, w dużej mierze odpowiedzialne za skalę i dynamikę zużycia surowców w gospodarce, coraz częściej dążą do ograniczenia materiałów niezbędnych do wytworzenia produktu poprzez zastosowanie odpowiednich technologii, zastąpienie pracy ludzkiej robotami, wykorzystanie ponowne ciepła odpadowego czy ograniczenie zużycia energii. 

  Pozytywny aspekt automatyzacji
  Zastosowanie automatyzacji i robotyki w procesie produkcyjnym znacznie redukuje ilość wadliwych wyrobów oraz odpadów, co wpływa na efektywniejsze wykorzystanie surowców i minimalizację wpływu na środowisko. Stworzenie oszczędnego, a zarazem efektywnego środowiska pracy, dzięki zastosowaniu automatyzacji daje gwarancję zwiększenia wydajności i nieosiągalnej przez człowieka powtarzalności. Minimalizuje także wystąpienie błędów, ogranicza ilość wyprodukowanych towarów niespełniających norm oraz niebezpieczeństw wynikających z czynnika ludzkiego.

  Ecoline naprzeciw potrzebom rynkowym i środowiskowym
  Ecoline, jako producent personalizowanych linii lakierniczych, doskonale łączy te potrzeby. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i walka o środowisko od zawsze były wpisane w strategię działalności firmy. Dlatego, oprócz wysokiego poziomu technologicznego oferowanych urządzeń, firma dokłada wszelkich starań, aby proponować swoim klientom najbardziej proekologiczne, a zarazem najnowocześniejsze technologie dostępne na rynku.

  Zrobotyzowane stanowisko do malowania proszkowego jest tego doskonałym przykładem. Urządzenie składające się z kabiny lakierniczej i wysokiej klasy robota do malowania proszkowego to połączenie najwyższej efektywności obu urządzeń, pozwalające na uzyskanie nowych cech i funkcjonalności. Zrobotyzowane stanowisko do malowania proszkowego zostało nagrodzone przez kapitułę konkursu „Innowator Podkarpacia Edycja 2022 im. Ignacego Łukasiewicza” za wyjątkową myśl technologiczną i ofertę w wysokim światowym standardzie.


  Zrobotyzowana kabina lakiernicza

  Robot do malowania proszkowego
  Urządzenie przeznaczone jest do nakładania powłok proszkowych na różnego rodzaju elementy stalowe, aluminiowe itp. Nakładanie farby odbywa się w sposób automatyczny poprzez zastosowanie aplikacji automatycznych, zainstalowanych na robocie 6-osiowym, dzięki którym malowanie elementów o skomplikowanych kształtach jest pełne i efektywne. Ponadto instalowane przez Ecoline roboty programowane są antropomorficznie, bez konieczności angażowania wyspecjalizowanego automatyka programującego ich ruch. Sposób programowania robotów jest niezwykle prosty. Polega na manualnym prowadzeniu ramienia robota po trajektorii proponowanej przez lakiernika i zapisie cyklu za pomocą kontrolera robota lub automatycznym lakierowaniu z użyciem skanera czy plików obrazujących detale (np. rysunki CAD). W obu wypadkach samo przygotowanie programu może zająć zaledwie kilkadziesiąt sekund. W tym czasie osoba obsługująca robota może skupić się na monitorowaniu jakości pracy i wydajności malowania.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...