• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 5(139)/2022

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  4 miesiące temu  14.11.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Firma badawcza, przy udziale producenta farb proszkowych, stworzyła nowy, innowacyjny produkt z grafenem 

  Prace nad nową antykorozyjną farbą, której nadano nazwę handlową ANDROMEDA, trwały kilkanaście miesięcy. W trakcie szeroko zakrojonych badań dział R&D Nanosphere, wspólnie z Advanced Graphene Products, dostawcą nanoczastek węglowych, przebadał dziesiątki formuł po to, by osiągnąć najbardziej pożądany efekt.
  – Naszym celem było stworzenie farby proszkowej, która odpowie na potrzeby producentów części samochodowych – powiedział Piotr Kiljańczyk, prezes zarządu Nanosphere Sp. z o.o. – Korozja to jeden z poważniejszych problemów, z jakimi mierzy się motoryzacja. Opracowaliśmy formułę, która pozwala w istotny sposób go wyeliminować. Grafen produkowany przez Advanced Graphene Products, w połączeniu z farbą proszkową produkowaną w Bytowie – w firmie Eko-Color, wykazał w testach nie tylko bardzo wysoką jakość, ale także doskonałą powtarzalność. To dla wymagającej branży automotive niezwykle istotny parametr. Półosie pokryte naszą farbą przeszły szeroko zakrojone testy drogowe przeprowadzone wspólnie z producentem samochodów BMW, w wyniku czego finalny produkt uzyskał aprobatę klienta, co oznacza rozpoczęcie seryjnych dostaw nowej generacji półosi z wykorzystaniem innowacyjnej farby antykorozyjnej stworzonej przy współudziale Eko-Color, domieszkowanej grafenem od Advanced Graphene Products. 
  – Główną ideą projektu była poprawa właściwości antykorozyjnych farb – dodaje Wioletta Szwarc, dyrektor ds. sprzedaży Eko-Color Sp. z o.o. – Nasza farba proszkowa spełniła wysokie oczekiwania jakościowe i będzie wykorzystywana w procesie produkcji półosi dla największych koncernów motoryzacyjnych. W połączeniu z grafenem daje wyśmienitą ochronę antykorozyjną, co jest istotnym elementem ograniczania kosztów produkcji. To dla nas duży impuls i motywacja do dalszego rozwoju firmy. 

  EKO-COLOR
  www.eko-color.pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...