• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  15.02.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Międzynarodowy producent powłok AkzoNobel rozszerzył swoją ofertę farb proszkowych o pięć ulepszonych wersji Resicoat, opracowanych specjalnie do ochrony systemów baterii i innych komponentów w pojazdach elektrycznych (EV).

  Przyszły sukces pojazdów elektrycznych zależy od wydajności baterii i powiązanych systemów, na które jednak duży wpływ ma środowisko. Lakierowanie proszkowe może więc poprawić wydajność akumulatora poprzez zapewnienie izolacji od prądu elektrycznego i ochrony przed korozją, wydłużając jego żywotność i zapewniając lepsze i dłuższe działanie. Ponadto farby proszkowe Resicoat mają bardzo niską zawartość lotnych związków organicznych.

  Asortyment obejmuje Resicoat EVpack, który zapewnia właściwości ochronne dla pakietu akumulatorów lub obudowy w celu izolacji systemów elektrycznych, Resicoat EVcell, który zapewnia izolację elektryczną między ogniwami nawet w najbardziej skomplikowanych projektach oraz Resicoat EVcooling − zaprojektowany tak, aby zapewnić doskonałą wydajność w zakresie przewodności cieplnej, izolacji elektrycznej, pokrycia krawędzi i spójnego budowania warstwy w zastosowaniach z rurkami chłodzącymi i płytami chłodzącymi.

  W ofercie znajduje się również Resicoat EVbusbar do lakierowania szyn zbiorczych, które przewodzą i dystrybuują energię elektryczną w celu lepszego odprowadzania ciepła i zapewnienia niższego obciążenia ogniowego przy dłuższej żywotności podczas uderzeń termicznych oraz inne epoksydowe rozwiązania proszkowe Resicoat EVMotor, które zostały specjalnie zaprojektowane do izolacji elektrycznej stojanów z końcówkami do włosów.

  Gama produktów Resicoat EV jest testowana i zatwierdzona zgodnie z UL 94 V-0, umożliwiając systemom pojazdów tolerowanie określonej ilości ekspozycji na płomień bez zapłonu. Ponadto farby są również testowane i zatwierdzone zgodnie z UL746B i UL1446, zapewniając odporność na degradację termiczną i ewentualne uszkodzenia, które mogą wystąpić w podwyższonych temperaturach. Wreszcie są one zgodne z dyrektywą o ograniczeniu stosowania substancji niebezpiecznych (RoHS).

  − Przez ponad 60 lat budowaliśmy doświadczenie i innowacje związane z naszą marką Resicoat, aby pomóc w rozwiązaniu problemu izolacji elektrycznej − stwierdził Jeff Jirak, dyrektor zarządzający AkzoNobel Powder Coatings. − Rozumiemy, jak wyjątkowa powłoka proszkowa z odpowiednią techniką aplikacji zapewni stałą izolację elektryczną przez cały okres eksploatacji kluczowych komponentów, takich jak akumulatory w pojazdach elektrycznych. To kolejny dowód na nasze zaangażowanie we wspieranie klientów poprzez partnerstwo i rozwój produktów w celu tworzenia, zasilania i ochrony konstrukcji przyszłości.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...