• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wyroby Lakiernicze

    11 miesięcy temu  15.11.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Strona 1 z 2

    AkzoNobel wprowadził na rynek pierwszą w branży architektoniczną farbę proszkową, która może być utwardzana w niskich temperaturach do 150°C – a jednocześnie posiada certyfikat Qualicoat klasy pierwszej.

    Utwardzanie w temperaturach o 30°C niższych niż w przypadku tradycyjnych farb proszkowych oznacza, że Interpon D1036 Low-E może pomóc klientom zmniejszyć zużycie energii nawet o 20%. Poza tym także utwardza się do 25% szybciej niż konwencjonalne proszki, co pozwala na powlekanie większej liczby produktów w krótszym czasie.

    – Dzięki nowej powłoce proszkowej Interpon Low-E nasi partnerzy biznesowi zaoszczędzą nie tracąc jakości i wydajności – mówi Katarzyna Kapica, manager ds. specyfikacji architektonicznych i sprzedażowych, Powder Coatings. – Powłoka może utwardzać się do 25% szybciej niż konwencjonalne proszki, zmniejszając zarówno zużycie energii, jak i emisję dwutlenku węgla oraz znacznie poprawiając wydajność linii lakierniczej. Łatwy w aplikacji Interpon Low-E oraz Ultra Low Bake, mają takie same właściwości aplikacyjne jak standardowa formuła, zapewniają jakość, wydajność, kolor i styl, których potrzebują klienci. Jest to innowacja, która wspiera nasze wspólne zaangażowanie w zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości. 

    Referencje produktu w zakresie zrównoważonego rozwoju są poparte Deklaracją Środowiskową Produktu (EPD), czyli niezależnie zweryfikowaną oceną wpływu produktu na środowisko w całym okresie jego użytkowania.

    − W czasach, gdy każda firma chce odegrać swoją rolę w zmniejszaniu zużycia energii i przyspieszaniu zrównoważonego rozwoju, Interpon D1036 Low-E będzie wspierać naszych klientów w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla, a także pomoże nam osiągnąć nasz własny cel, którym jest redukcja o 50% emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości do 2030 roku – wyjaśnia Jeff Jirak, dyrektor ds. powłok proszkowych. – Jesteśmy dumni z tego, że wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, które pomagają innym w niektórych wspólnych problemach związanych ze zrównoważonym rozwojem i oszczędzaniem energii, przed którymi stoją firmy zajmujące się powłokami oraz aplikatorami. Jest to zadanie ważne również dla naszej firmy.

    Nowa seria produktów nadaje się do wielu obszarów środowiska budowlanego, wewnątrz i na zewnątrz, od fasad budynków i okien po balustrady i drzwi – lub do wszelkich zastosowań, w których zwykle stosuje się certyfikowany produkt architektoniczny. Jego kluczowe cechy to doskonały poziom trwałości w celu ochrony integralności kolorów i wydajności.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...