• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 6(134)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  16.12.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 3

  Jak wyregulować pistolet natryskowy Airless?

  Pistolet SFlow™ jest ręcznym pistoletem natryskowym Airless o wysokiej wydajności przeznaczonym wyłącznie dla profesjonalnych lakierników. Istnieją dwie wersje pistoletu w zależności od ciśnienia roboczego (275 barów/3989 psi lub 470 barów/6820 psi). 

  Pistolet SFlow™ jest pistoletem z mocowaniem obrotowym. Zalecany jest do szerokiego zakresu komponentów 1K i 2K, zarówno wodnych, jak i rozpuszczalnikowych, materiałów o wysokiej zawartości części stałych, epoksydów, poliuretanów, farb antykorozyjnych, przeciwdziałających powstawaniu zacieków. Jest również zalecany do glazury, emalii wykończeniowej, akrylowych materiałów malarskich, powłok czołowych, lateksu, materiałów ekspandujących (to profesjonalne narzędzie jest zasilane sprężonym powietrzem). 
  Natrysk Airless umożliwia przepływ materiału przez dyszę przy wysokim ciśnieniu i długim wężu bez powietrza rozpylającego. Dysza jest zaprojektowana tak, aby równomiernie rozbijać farbę na strumień drobnych kropelek. Używając różnych rozmiarów dysz można rozpylać rozcieńczone ciecze, takie jak bejca, lakier i pokost lub gęstsze ciecze, takie jak lateksowa farba domowa. Pistolet jest zasilany materiałem za pomocą tylko jednego elastycznego węża.     
  Pistolet natryskowy Airless szczególnie dobrze nadaje się do dużych prac malarskich. Jest on zasilany farbą bezpośrednio z puszki lub wielolitrowego wiadra, można więc w krótkim czasie nanieść dużą ilość materiału.

  Jak wyregulować pistolet natryskowy Airless? 

  Aby zoptymalizować natryskiwanie, wymagane są następujące parametry: lepkość, ładunki, ciśnienie materiału, rozmiar dyszy. Pistolet jest dostarczany z iglicą materiałową, która kontroluje otwarcie i zamknięcie gniazda podczas uruchamiania pistoletu. Strumień natrysku zależy tylko od dyszy: 

   przy płaskich dyszach uzyskuje się bardzo drobny i regularny strumień, 
  z dyszami odwracającymi łatwiejsze jest ich odetkanie. 

  Jak dobrać dyszę Airless? 

  Dysze Airless pasują do zabezpieczenia dyszy z przodu pistoletu. Są one oznaczone trzycyfrowym numerem, takim jak 309 lub 517 (mogą to być trzy ostatnie cyfry dłuższego numeru modelu). Podwojenie pierwszej cyfry mówi o szerokości strumienia natrysku z pistoletu trzymanego 12 cali od powierzchni. Na przykład dysza 415 będzie miała strumień o szerokości 8 cali, podczas gdy dysza 515 będzie miała strumień o szerokości 10 cali. Kolejne dwie cyfry oznaczają wielkość kryzy (otworu) w tysięcznych częściach cala. Wybierz kryzę o mniejszej średnicy (.009 do .013) dla rozcieńczonych cieczy, takich jak bejca lub lakier i większy otwór (.015 lub .017) dla gęstszych cieczy, takich jak farba lateksowa. Na przykład, dysza 411 będzie odpowiednia do lakierowania elementów drewnianych, a dysza 517 będzie dobra do natryskiwania dużych powierzchni farbą lateksową. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Aby łatwiej malować

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...