• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  miesiąc temu  07.12.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  15 nowoczesnych proszkowych linii lakierniczych i dział obróbki metalu

  Firma ABC Colorex Sp z o.o. nieprzerwanie przoduje w zakresie świadczenia usług lakierowania proszkowego i kompleksowej obróbki metalu w Polsce. Znajdująca się w Krakowie lakiernia proszkowa dysponuje wyłącznie polskim kapitałem i jest częścią Grupy Colorex, której podwaliny sięgają początku lat 90-tych, zyskując tym samym ogrom doświadczenia. Obszar działania firmy nie zamyka się w Małopolsce – poziom jakości usług pozwolił zaspokoić potrzeby kontrahentów z całego kraju, a także zleceniodawców europejskich.

  Lakierowanie proszkowe w ABC Colorex wykonywane jest na nowoczesnych i zautomatyzowanych liniach lakierniczych, których jakość znajduje odzwierciedlenie m.in. w przyznanych certyfikatach Qualicoat i ISO 9001:2015. Obok lakierowania proszkowego firma oferuje klientom także bogato wyposażony dział obróbki metalu z własnym biurem projektowym, które gotowe jest do przygotowania oraz zrealizowania projektów o najwyższym stopniu złożoności. W skład parku maszynowego działu obróbki metalu wchodzą m.in.: 4 nowoczesne wycinarki laserowe, 11 pras krawędziowych, 2 wykrawarki młoteczkowe, bramowy ploter frezujący oraz najnowszy nabytek – laser do rur i profili.
  W trosce o pełne zaspokojenie potrzeb naszych klientów wzbogaciliśmy naszą szeroką ofertę o dodatkowe ale jednocześnie powiązane z główną działalnością usługi:

  • spawania,
  • zgrzewania,
  • wiercenia,
  • gwintowania,
  • fazowania,
  • wprasowywania i dogrzewania elementów złącznych.

  Podjęcie decyzji o współpracy z ABC Colorex daje gwarancję dokładnego i terminowego wykonania zleconej usługi.
  Stale udoskonalane i rozbudowywane lakiernie proszkowe to aktualnie część potężnego zakładu mieszczącego się na powierzchni 35 000 mkw. W Krakowie w trzech zakładach zlokalizowano 15 linii wykonujących lakierowanie proszkowe (w tym 4 w pełni automatyczne) wyrobów z branż m.in.: budowlanej, automotive, elektromechanicznej i AGD. Jakość ich wykonania odpowiada najwyższym światowym normom jakościowym.
  Istotnym elementem infrastruktury ABC Colorex jest w pełni zautomatyzowana linia Colorline. Nowoczesny sposób organizacji produkcji, w którym zawierają się kolejno: obróbka chemiczna, malowanie proszkowe, polimeryzacja farby proszkowej, pakowanie i wysyłka, pozwala na osiągnięcie wydajności sięgającej 6000 mkw. polakierowanej powierzchni na dobę.

  Nad jakością procesu obróbki chemicznej i lakierowania proszkowego w firmie czuwają pracownicy laboratorium wykonujący wiele badań i prób mechanicznych, jak kontrola połysku, pomiar grubości powłoki, badanie przyczepności, test polimeryzacji, próba tłoczności, próba zginania, próba odporności na uderzenie, badania w komorze solnej. Potwierdzeniem przebiegu procesu z zachowaniem najwyższych standardów w ABC Colorex jest międzynarodowy certyfikat Qualicoat nadany przez Stowarzyszenie Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok Qualicoat w Zurychu. Poddawanie polakierowanych elementów testom grubości powłoki, połysku, przyczepności czy próbom we własnej stacji badania korozji wpisuje się dodatkowo we wdrożony i sprawnie działający System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. 
  Istotnym atutem ABC Colorex, szczególnie w perspektywie realizacji projektów dla budownictwa, jest zdolność do lakierowania elementów o różnych gabarytach, np.: 

  • 15,00 × 1,90 × 0,60 m.b.
  • 14,00 × 3,00 × 0,60 m.b.
  • 8,00 × 1,70 × 1,25 m.b.
  • 7,50 × 2,40 × 1,10 m.b.
  • 7,00 × 1,90 × 1,40 m.b.

  GALERIA ZDJĘĆ

  ABC Colorex lider jakości i innowacji
  ABC Colorex lider jakości i innowacji
  ABC Colorex lider jakości i innowacji
  ABC Colorex lider jakości i innowacji
  ABC Colorex lider jakości i innowacji
  ABC Colorex lider jakości i innowacji
  ABC Colorex lider jakości i innowacji
  ABC Colorex lider jakości i innowacji

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...