• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Kataforeza

  Artykuły branżowe

  Kataforeza

  Motoryzacja

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  08.06.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  • BMW Group jest pierwszym producentem OEM, który stosuje farby BASF certyfikowane zgodnie z podejściem bilansu biomasy
  • Zmniejszanie zasobów kopalnych i stosowanie bardziej zrównoważonych surowców minimalizuje ślad węglowy
  • Lakier bezbarwny i powłoka kataforetyczna pozwalają ograniczyć emisję CO2 o około 40%

  BMW Group jest pierwszym producentem samochodów, który zaufał bardziej zrównoważonym powłokom samochodowym OEM certyfikowanym zgodnie z podejściem BASF do bilansu biomasy. BMW Group zdecydowała się na stosowanie lakieru ekologicznego CathoGuard® 800 ReSource e-coat firmy BASF Coatings w swoich zakładach w Lipsku (Niemcy) i Rosslyn (RPA) oraz lakieru bezbarwnego iGloss® matt ReSource w całej Europie. Wykorzystanie tych bardziej zrównoważonych wersji produktów do powlekania pojazdów pozwala zmniejszyć emisję CO2 o około 40% na warstwę powłoki; dzięki temu do 2030 roku ilość CO2 emitowanego w zakładach zmniejszy się o ponad 15 000 ton.

  − Jako największy dostawca produktów chemicznych dla przemysłu motoryzacyjnego jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności dotyczącej wspierania naszych klientów innowacyjnymi, ekologicznie wydajnymi rozwiązaniami − powiedział dr Markus Kamieth, członek zarządu BASF SE. − Podejście oparte na bilansie biomasy pozwala nam uczynić nasze rozwiązania w zakresie powłok jeszcze bardziej zrównoważonymi przy zachowaniu tej samej jakości. Cieszymy się, że BMW Group zdecydowała się odgrywać pionierską rolę w przemyśle motoryzacyjnym, a nasze produkty odgrywają kluczową rolę w pomaganiu jej w osiągnięciu ambitnych celów zrównoważonego rozwoju.

  − Zmniejszając zużycie surowców kopalnych możemy jednocześnie chronić zasoby naturalne i obniżać emisję CO2 − powiedział Joachim Post, członek zarządu BMW AG. − Aby to osiągnąć coraz częściej stawiamy na innowacje w zakresie zrównoważonego rozwoju w naszej sieci dostawców. Innowacyjne farby oparte na surowcach odnawialnych są ważnym krokiem w tym kierunku.

  BMW Group produkuje średnio około 250 000 pojazdów rocznie w swoich zakładach w Lipsku i Rosslyn.

  Jako technologia ochrony antykorozyjnej z optymalną ochroną krawędzi, powłoka kataforetyczna CathoGuard 800 pomaga milionom samochodów żyć dłużej. Jej wersja CathoGuard 800 ReSource wykorzystująca biomasę przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zwiększając wydajność materiałową aplikacji e-coat bez zmiany formuły produktu.

  W podejściu BASF opartym na bilansie biomasy surowce odnawialne, takie jak biobenzyna i biometan z odpadów organicznych, są wykorzystywane jako surowce do wytwarzania podstawowych produktów chemicznych i wprowadzane do pakietu produkcyjnego.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...