• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Kataforeza

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Kataforeza

  Motoryzacja

  ponad rok temu  04.10.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Firma BASF Coatings zainaugurowała w swojej siedzibie w Münster-Hiltrup w Niemczech nowy ośrodek badawczy zajmujący się elektroforetycznymi powłokami zanurzeniowymi. Elektroforetyczna lub katodowa powłoka zanurzeniowa chroni powierzchnie, krawędzie i zagłębienia karoserii samochodowej przed korozją, a także wyrównuje chropowatość wstępnie przygotowanych powierzchni metalowych, stanowiąc tym samym optymalną podstawę do nakładania kolejnych warstw lakieru.

  − Zainwestowaliśmy 15 milionów euro w nowy budynek w zakładzie w Münster − powiedział Mathias Schöttke, dyrektor zarządzający BASF Coatings GmbH. − Zdrowie i bezpieczeństwo naszych kolegów jest dla nas w BASF szczególnie ważne. Dlatego na etapie planowania nie tylko nadaliśmy wysoki priorytet jakości i wydajności procesu powlekania, ale także ergonomii i bezpieczeństwu pracy od samego początku.

  − W naszym nowym centrum badawczym e-coat możemy symulować procesy i systemy lakiernicze naszych klientów − podkreślił Frank Naber, szef jednostki biznesowej Automotive OEM Coatings Solutions EMEA w BASF Coatings. − Możemy pokrywać wstępnie przygotowane oryginalne części naszych klientów w warunkach ich indywidualnych linii lakierniczych w zbiorniku zanurzeniowym o pojemności 2000 litrów i wygrzewać je w piecu komorowym. Tymi częściami mogą być drzwi, błotniki lub maski.

  Ponadto centrum badawcze posiada dwa stanowiska ultrafiltracji i filtracji, za pomocą których można sprawdzić jakość i stabilność nowych elektroforetycznych powłok w warunkach klientów już przed pierwszym napełnieniem zbiornika. − W ten sposób możemy zapewnić, że jakość powłoki jest na bardzo wysokim poziomie bezpośrednio po zmianie na nowy materiał e-coat i że spełnia ona specyfikację klienta – podkreślił F. Naber.

  Centrum będzie wykorzystywane głównie dla technologii CathoGuard® 800 e-coat, która została już zastosowana na ponad 100 milionach pojazdów na całym świecie. Produkt nie zawiera organicznych związków cyny i ma bardzo niską zawartość rozpuszczalników. Zoptymalizowany rozkład grubości powłoki pozwala na oszczędność materiału, a jednocześnie gwarantuje ochronę całej karoserii. Produkt przyczynia się również do zrównoważonego rozwoju poprzez zmniejszenie ilości ścieków, co z kolei zmniejsza ilość świeżej wody potrzebnej do procesu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...