• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Drewno

  Wydanie nr: 6(122)/2019

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  23.12.2019, ~ Administrator   

  Wychylany przemysłowy panel HMI.

  Wychylany przemysłowy panel HMI.

  Strona 1 z 2

  KÜNDIG – optymalne i niezawodne technologie szlifowania

  Od założenia w 1945 r. firma KÜNDIG stosuje najnowocześniejsze techniki projektowania i produkcji, aby oferować klientom optymalną i niezawodną technologię szlifowania. Jakość, kreatywność, dynamizm, innowacje i dbałość o środowisko są zatem kluczem do sukcesu gospodarczego i silnej pozycji rynkowej szwajcarskiej firmy.

  Grupa KÜNDIG zna już wyzwania stojące zarówno przed ludźmi, jak i maszynami w nadchodzących latach i dlatego już dzisiaj opracowuje pomysły i innowacyjne rozwiązania, które będą zaspokajać wymagania klienta w najbliższej przyszłości.

  Nowe oprogramowanie szlifierki 

  Szlifierka powinna mieć stabilną, ale prostą konstrukcję, która jest czytelna i przejrzysta nie tylko dla działu utrzymania ruchu, ale również dla samych operatorów. Podobnie jest z systemem operacyjnym. Dlatego postawiliśmy na nowoczesność, jednocześnie zachowując prostotę obsługi, która jest przyjazna dla operatorów. Dotychczas szlifierki działały na systemie Omron, jednak na targach Ligna w Hanowerze zostały zaprezentowane modele posiadające system operacyjny firmy Sigmatek, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
  Analizy operacji roboczych w procesie szlifowania wykazały, że przy produkcji jednostkowej bezpośrednie wykorzystanie zapisanych parametrów szlifowania jest znacznie bezpieczniejsze 
  i szybsze, niż w przypadku ustawiania ich za każdym razem z poziomu menu. Alternatywnie, do powtarzania tych samych parametrów szlifowania, preferowana jest praca na zbiorze zapisanych wcześniej programów, sterowanych za pomocą ekranu dotykowego. 
  KÜNDIG zrealizował te pomysły i opracował przejrzysty panel operacyjny, który dba o obydwa wymagania. Główne ustawienia szlifowania można łatwo kontrolować na ekranie dotykowym lub szybko regulować za pomocą dwóch elementów sterujących. 

  Aby ułatwić operatorowi sterowanie szlifierką, zaprojektowano wychylany przemysłowy panel sterowania HMI dla idealnej ergonomicznej obsługi z bardzo reaktywnym 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, a przejrzyste menu nawigacyjne zapewnia intuicyjną obsługę. Sam PLC jest innowacyjny i niezawodny oraz gotowy do pracy w standardzie INDUSTRY 4.0 (PRZEMYSŁ 4.0). Posiada zdalny dostęp przez połączenie LAN do serwisu i monitorowania. Wystarczą tylko dwa kliknięcia, aby skonfigurować i uruchomić maszynę. Ekran został skonstruowany w taki sposób, by wyświetlać tylko istotne informacje potrzebne do przeprowadzenia prawidłowego procesu szlifowania. Interfejs można ustawić w trybie pracy jasnym bądź ciemnym i, co ciekawe, sam ekran można obsługiwać w rękawicach roboczych. 
  Dodatkowo na wyświetlaczu mamy dostęp do instrukcji obsługi oraz schematów połączeń elektrycznych.
  Maszyna jest wyposażona w port USB dla łatwego dostępu, dzięki któremu można utworzyć lub wgrać pełną kopię zapasową systemu. Można również pobierać dziennik aktywności szlifierki w formacie .csv, który bez problemu można odczytać w pliku Microsoft Excel.
  Szlifierka posiada również złącze LAN dające możliwość podłączenia maszyny do sieci Internet. Dzięki temu w trybie rzeczywistym mamy kontrolę nad statystykami, możemy robić aktualizację oprogramowania, a co najważniejsze – zapewniony dostęp do realizowanego zdalnie wsparcia technicznego pracownika firmy KÜNDIG. Osoby odpowiedzialne za pracę szlifierki mają możliwość jej obserwacji i zdalnego sterowania poprzez aplikację na telefony typu smartfon.
  Kolejnym ułatwieniem dla operatorów są jasne i czytelne programy szlifowania, które można łatwo tworzyć i przechowywać. Uruchomienie maszyny na podstawie zapisanych programów można wykonać jednym kliknięciem. Szlifierka uruchamia się automatycznie zgodnie z zapisanymi ustawieniami wybranej operacji szlifowania.
  W obecnych czasach prawie wszystkie firmy dokonują szczegółowych analiz wydajności produkcyjnej, dlatego w szlifierkach firmy KÜNDIG jest możliwość monitorowania wielu statystyk, takich jak:

  • Czas obróbki
  • Łączny czas obróbki
  • Ilość wyszlifowanych metrów bieżących
  • Łączna ilość wyszlifowanych metrów bieżących
  • Licznik ilości wyszlifowanych elementów 
  • Łączny licznik ilości wyszlifowanych elementów 
  • Licznik ilości wyszlifowanych metrów kwadratowych 
  • Łączny licznik ilości wyszlifowanych metrów kwadratowych 
  • Wyświetlenie daty ostatniego i następnego serwisu.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Nowe oprogramowanie Sigmatek.
  Możliwość zmiany koloru wyświetlania menu.
  Możliwość zmiany koloru wyświetlania menu.
  Szybkie zgrywanie i wgrywanie danych do maszyny z pamięci zewnętrznej.
  Szybkie zgrywanie i wgrywanie danych do maszyny z pamięci zewnętrznej.
  Szybkie zgrywanie i wgrywanie danych do maszyny z pamięci zewnętrznej.
  Możliwość podłączenia maszyny do sieci Internet z możliwością odczytu parametrów online.
  Możliwość podłączenia maszyny do sieci Internet z możliwością odczytu parametrów online.
  Menu „Quick”, czyli szybki wybór zapisanych programów szlifowania.
  Menu diagnostyczno- -statystyczne.
  Menu „Home” wraz z ekranem statystyki pracy agregatu.
  Opatentowany system szlifowania skośnego „Oblique”.
  Opatentowany system szlifowania skośnego „Oblique”.
  Talerzowy agregat szczotkowy wraz z menu regulacji w systemie Sigmatek.
  Talerzowy agregat szczotkowy wraz z menu regulacji w systemie Sigmatek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...