Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 1(117)/2019

  Artykuły branżowe

  Drewno

  9 miesięcy temu  27.02.2019, ~ Administrator   

  Okna drewniane z klejonymi systemami szkleń – potwierdzona adhezja klejów do systemów powłok malarskich 

  Jeszcze do niedawna montaż szklenia okien drewnianych za pomocą odpowiednich klejów możliwy był tylko i wyłącznie w przypadku surowych profili drewnianych, niewykończonych systemem powłok malarskich. Fakt ten praktycznie spychał na margines, mimo ewentualnych korzyści estetyczno-architektonicznych oraz konstrukcyjnych, takie rozwiązania w zakresie montażu szyby w oknach drewnianych. Powodem był oczywiście znaczny spadek odporności powierzchni drewnianej niepoddanej obróbce lakierniczej na późniejsze warunki użytkowania gotowych okien.

  Brak możliwości klejenia szkleń do powlekanych lakierami powierzchni w znacznym stopniu utrudniał producentom stolarki drewnianej konkurencję z innymi materiałami profili okiennych, głównie poprzez ograniczenia w możliwości redukcji wymiaru profilu, która wymagana jest często w nowoczesnych rozwiązaniach dużych przeszkleń w budownictwie.
  Z problemem tym postanowiło zmierzyć się czterech ważnych graczy z szeroko pojętej branży budowlanej rynku niemieckiego: Remmers – producent m.in. wysokiej jakości systemów powłok lakierniczych do stolarki drewnianej, firmy Lohmann GmbH & Co. KG i OTTO-CHEMIE – producenci taśm oraz systemów klejących oraz firma Leitz GmbH & Co. KG – producent narzędzi. Owoce współpracy tych przedsiębiorstw zaprezentowane zostały podczas tegorocznej edycji targów branży budowlanej BAU, które odbyły się w Monachium w dniach 14–19 stycznia. Na jednym ze stoisk wszyscy...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony