Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 4(120)/2019

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Lakiernictwo Ciekłe

  11 miesięcy temu  27.08.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Targi Drema, Furnica i Sofab 2019 – kompleksowo dla przemysłu drzewnego i meblarskiego

  Przemysł 4.0 zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Ten ogólnoświatowy trend wymusza na firmach zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Technologie jutra to hasło przewodnie targów Drema, które odbędą się w dniach 10–13 września. Wspólnie z targami Furnica i Sofab tworzą ekspozycję z największą ofertą zaopatrzenia dla producentów mebli. 

  Produkcja mebli i wyrobów z drewna należy do dynamicznie rozwijających się sektorów polskiego przemysłu, z łączną sprzedażą na poziomie 95 mld zł (2018 r.)
  o bardzo dużym potencjale eksportowym, ocenianym na 11 mld euro. Polskie firmy działające w tym obszarze zaczynają jednak odczuwać skutki wyczerpywania się rezerw mocy wytwórczych oraz braki kadrowe. Konieczna jest modernizacja parku maszynowego przy mocnym nacisku na automatyzację produkcji. A najnowocześniejsze maszyny, dobre praktyki i kierunki rozwoju sektora meblarskiego najlepiej obserwować w Poznaniu, właśnie podczas bloku targów Drema/Furnica/Sofab 2019. 
  – Targi Drema oraz organizowane w tym samym czasie targi Furnica i Sofab są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, a jednocześnie miejscem, gdzie najnowsze trendy w branży drzewno-meblarskiej będą na wyciągnięcie ręki – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów Drema, Furnica i Sofab. – To tutaj znajdzie się oferta dla wszystkich zainteresowanych tematyką Industry 4.0. 

  Dwie ścieżki technologiczne

  Tegoroczna odsłona bloku targów Drema/Furnica/Sofab 2019 zakłada kompleksową prezentację innowacji, w tym nowości produktowych i rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich maszyn i urządzeń do produkcji mebli). Ekspozycja podzielona będzie na dwie ścieżki technologiczne: DREWNO (szeroko pojęta obróbka drewna) i PŁYTA (produkcja i dalsze wykorzystanie płyt drewnopochodnych w przemyśle meblarskim). Takie założenie daje zdecydowaną przewagę i pozwala wystawcom w sposób holistyczny pokazać wszystko to, co nowoczesny przemysł drzewny i meblarski ma do zaoferowania. 
  – Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i podnoszenie konkurencyjności produkcji już od pewnego czasu jest wymogiem na rynku, a czwarta rewolucja przemysłowa sprawiła, że proces stałego dostosowywania się przedsiębiorstw do zmian technologicznych jest bardziej dynamiczny – podkreśla Andrzej Półrolniczak. – Warunkiem koniecznym, by nie przespać szansy na odniesienie sukcesu na rynku jest uważne śledzenie zmian w technologii i w zachowaniach klientów, a co za tym idzie – obecność na najważniejszych i największych targach dla branży drzewnej i meblarskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Drema 2019. Ich dopełnienie stanowią Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli Furnica oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych Sofab. 

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony