Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 5(115)/2018

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  01.11.2018, ~ Administrator   

  Produkt ZW-504i został wybrany przez producenta okien realizującego w Niemczech projekt „Berliner Schloss”.

  Produkt ZW-504i został wybrany przez producenta okien realizującego w Niemczech projekt „Berliner Schloss”.

  Nowa międzywarstwa ZW-504i do stosowania na wszystkich popularnych gatunkach drewna

  W przemysłowym nakładaniu powłok lakierniczych na drewniane okna i drzwi kluczową rolę odgrywa przede wszystkim idealne połączenie poszczególnych komponentów oraz optymalna możliwość ich obróbki. 

  Podczas realizacji zleceń produkcyjnych pod duże inwestycje zawierające coraz częściej okna o pokaźnych rozmiarach, zróżnicowanych typach konstrukcji (w przypadku stolarki drewnianej również zabytkowych), pokrywanych systemami powłok transparentnych bądź kryjących, idealnym rozwiązaniem w zakresie zapewnienia malowanym elementom trwałej ochrony, jest zastosowanie międzywarstwy izolująco-wypełniającej Induline ZW-504i. Produkt ten został wybrany m.in. przez producenta okien realizującego w Niemczech projekt „Berliner Schloss”, na który składało się 386 okien skrzynkowych o wysokości nierzadko przekraczającej 6 metrów, malowanych w systemie kryjącym na kolor biały i szary, odpowiednio do wymogów konserwatorskich opartych na historycznym wyglądzie budynku.
  Induline ZW-504i to wodno-rozcieńczalna, bezbarwna międzywarstwa o doskonałych parametrach wypełniająco-izolujących. Stosowana może być zarówno poprzez tradycyjną metodę natrysku, jak i w liniach lakierniczych z udziałem technologii Dynflow, co pozwala na przemysłowe zastosowanie tego produktu do wszystkich, powszechnie stosowanych w produkcji okien, gatunków drewna.
  Dzięki optymalnej rozlewności Induline ZW-504i skutecznie wypełnia pory, reguluje paroprzepuszczalność powłoki i poprawia jej przyczepność. Poprzez jej zastosowanie uzyskuje się w kolejnych warstwach zamkniętą i jednolitą powierzchnię. Skład Induline ZW-504i bazuje na specjalnych żywicach oraz dodatkach. Zapobiega on przenikaniu barwnych, rozpuszczalnych w wodzie składników drewna we wszystkich popularnych jego rodzajach, dzięki czemu produkt może być z powodzeniem stosowany zarówno w systemach kryjących, jak i transparentnych. Dodatkowa zawartość blokerów UV zapewnia większe bezpieczeństwo, również przy jasnych kolorach transparentnych. 
  Receptura Induline ZW-504i została niedawno zmodyfikowana w celu maksymalnej optymalizacji jej zastosowania. Poprawiona została rozlewność, ale przede wszystkim wyraźnie zwiększona odporność produktu na negatywne oddziaływanie takich gatunków drewna, jak modrzew i dąb.  W przypadku zastosowania ZW-504i na modrzewiu znacznie zredukowane zostało ryzyko wystąpienia charakterystycznych dla tego gatunku spękań powłoki, wywoływanych jej kontaktem z żywicą zawartą w drewnie. W przypadku zaś dębu produkt ten pozwala znacznie zminimalizować ryzyko niepożądanych przebarwień, pochodzących od zawartych w strukturze drewna garbników, zwłaszcza w przypadku systemów transparentnych. Ponadto ulepszona receptura Induline ZW-504i pozwala przyspieszyć proces malowania warstw nawierzchniowych. Przemysłowym producentom okien produkt Induline ZW-504i, poprzez uniwersalność stosowania zarówno w systemach transparentnych, kryjących, jak i Alu-Drewno oraz możliwość stosowania w technologiach opartych na tradycyjnym natrysku Airless/Airmix oraz w metodzie Dynflow, oferuje możliwość tworzenia elastycznych (opartych na mniejszym zróżnicowaniu stosowanych produktów) systemów powłok, ograniczając m.in. koszty czyszczenia układów lakierniczych przy zamianie stosowanych produktów.                     

  www.remmers.pl

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Systemy powłok przemysłowych na drewniane okna i drzwi
  Okna, malowane w systemie kryjącym na kolor biały i szary, nierzadko przekraczają 6 metrów wysokości.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony