• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Drewno

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  3 miesiące temu  02.11.2022, ~ Administrator   

  Firma Sherwin-Williams Company nabyła Industria Chimica Adriatica S.p.A. (ICA), włoskiego projektanta, producenta i dystrybutora przemysłowych powłok do drewna stosowanych w szafkach kuchennych, meblach i dekoracjach, produktach budowlanych, podłogach i innych specjalistycznych zastosowaniach.

  Przejęta firma osiąga roczną sprzedaż na poziomie ponad 150 milionów euro, prowadząc sprzedaż i działalność na całym świecie, w tym w zakładach produkcyjnych we Włoszech i w Polsce, a także udziały ICA w indyjskiej spółce joint venture, ICA Pidilite. ICA zatrudnia około 600 pracowników i stanie się częścią segmentu operacyjnego Sherwin-Williams Performance Coatings Group. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta do końca 2022 roku.

  − Ta wspaniała firma wnosi nam innowacyjną technologię wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych powłok ciekłych, w tym wielokrotnie nagradzaną gamę ultramatowych powłok ochronnych oraz rosnące portfolio produktów BIO na bazie wodny, które są wytwarzane z surowców pochodzących z recyklingu − powiedział prezes i dyrektor generalny Sherwin-Williams, John G. Morikis. − Oprócz tej silnej wiedzy technicznej, ICA posiada doskonałe relacje z międzynarodowymi i lokalnymi klientami, wiele pozycji w zakresie specyfikacji i zatwierdzania produktów, strategicznie zlokalizowaną produkcję i dystrybucję oraz znakomity zespół handlowy skoncentrowany na dostarczaniu innowacyjnych i wartościowych rozwiązań. Połączenie naszych firm daje wiele możliwości przyspieszenia zyskownego wzrostu w regionie i poza nim. Wybitne kierownictwo i utalentowani pracownicy ICA zbudowali godną podziwu historię sukcesu w ciągu ostatnich 50 lat i z niecierpliwością czekamy na przyjęcie ich do rodziny Sherwin-Williams po zamknięciu transakcji.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...