Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 4(114)/2018

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  22.08.2018, ~ Administrator   

  Za pomocą lakierów X-MATT można uzyskać nieskończoną gamę kolorów i efektów.

  Za pomocą lakierów X-MATT można uzyskać nieskończoną gamę kolorów i efektów.

  Głęboko matowe lakiery

  Linia lakierów X-MATT to najnowsze osiągnięcie firmy ICA, włoskiego producenta lakierów do drewna, szkła i pcv. Linia ta została nagrodzona w kategorii „Nawierzchnia” na XYLEXPO, światowej wystawie technologii do obróbki drewna i elementów dla przemysłu meblarskiego odbywającej się co dwa lata w Mediolanie.

  Lakiery X-MATT wyróżniają się głęboko matową powierzchnią oraz antyrefleksem. Zaskakują swoją wyjątkową wytrzymałością i możliwością łatwej samonaprawy. Zarysowania powierzchni można „wymazać” w ciągu kilku sekund za pomocą ciepła. Wyjątkowy skład polimerów pozwala wyeliminować zarysowania powierzchni metodą cieplnej obróbki parowej (w 140 stopniach C), która przywraca pierwotną jednorodność i zwartość powierzchni. 
  Lakiery X-MATT są odporne na plamy po kawie, odciski palców, zimne płyny (UNI EN 12720) i zarysowania (UNI EN 15186).
  Innowacyjna linia lakierów X-MATT do dekoracji wnętrz nadaje się do stosowania na różne powierzchnie, pozwala uzyskać powierzchnie ultramatowe (poniżej 5 gloss), a także całkowicie antyrefleksyjne, przy jednoczesnym utrzymaniu emisji LZO podczas aplikacji poniżej poziomu możliwego do osiągnięcia przy tradycyjnych produktach UV.
  Nowość firmy ICA – linia X-MATT wykorzystuje promieniowanie UV generowane przez lampy ekscymerowe, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie, w stosunku do tradycyjnych produktów, ilości stosowanych środków matujących, które znacznie zmniejszają uzyskiwane parametry fizykochemiczne. Ponadto pozwala na uzyskanie powierzchni antyrefleksyjnych, na których nie pozostają odciski palców, i które charakteryzują się miękkością w dotyku. 
  Za pomocą lakierów X-MATT można uzyskać nieskończoną gamę kolorów, efektów teksturalnych (np. soft touch i struktury), a także jednolitych i powtarzalnych powierzchni trójwymiarowych. 
  Lakiery X-MATT firmy ICA spełniają włoską normę UNI 11216 w zakresie wymaganych parametrów użytkowania dla lakierowanych powierzchni drewnianych.

  ICA Polska
  www.icapolska.pl

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Za pomocą lakierów X-MATT można uzyskać nieskończoną gamę kolorów i efektów.
  Za pomocą lakierów X-MATT można uzyskać nieskończoną gamę kolorów i efektów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony