• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Drewno

  Wydanie nr: 6(140)/2022

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  28.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Duńska lakiernia przemysłowa stawia na ekologiczne i wydajne powlekanie proszkowe materiałów drewnopochodnych

  Kupując nowe meble, konsumenci oczekują dziś ekologicznych produktów. W przypadku mebli do łazienki, kuchni czy pokoju dziecięcego rosnąca świadomość ekologiczna zmusza producentów do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Obecnie większość mebli jest produkowana z drewna lub materiałów kompozytowych lakierowanych farbami ciekłymi, co nie jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Duńska firma Brandt AS zajmująca się lakiernictwem przemysłowym udowadnia, że warto stawiać na nowe, innowacyjne metody powlekania proszkowego nie tylko ze względu na ochronę środowiska, lecz także wydajność i jakość. Dlatego uruchomiła nowoczesną lakiernię proszkową. Wspierała ją w tym firma IGP Pulvertechnik AG, której wysokoreaktywna farba proszkowa IGP-RAPID® wyznacza nowe standardy w branży.

  Firma Brandt, która rozpoczynała działalność jako lakiernia samochodowa, jest dziś jednym z wiodących duńskich przedsiębiorstw zajmujących się lakierowaniem przemysłowym i wykonuje powłoki na powierzchniach metalowych, płytach MDF, litym drewnie, sklejce oraz materiałach kompozytowych dla klientów z całego świata. W nowoczesnych halach produkcyjnych o powierzchni 17 500 metrów kwadratowych powleka się meble, lampy, meble kuchenne, elementy wyposażenia łazienek i urządzenia do rekreacji. Jeszcze do niedawna firma Brandt stosowała wyłącznie tradycyjną metodę lakierowania na ciekło. Zawsze jednak starała się produkować w sposób jak najbardziej ekologiczny, stale podnosząc jakość powlekanych powierzchni. Szybko stało się jasne, że nowa farba proszkowa IGP-RAPID®, którą można również powlekać podłoża wrażliwe na temperaturę, takie jak drewno czy materiały kompozytowe, idealnie spełnia wysokie wymagania klientów. Farba proszkowa jest niezwykle odporna na działanie wilgoci, co jest istotne w przypadku mebli łazienkowych lub kuchennych. Ponadto powierzchnie polakierowane farbą IGP-RAPID® są łatwe w czyszczeniu oraz odporne na zarysowanie i ścieranie. Te cechy są szczególnie pożądane w przypadku intensywnie użytkowanego sprzętu rekreacyjnego, mebli ogrodowych lub elementów wyposażenia wnętrz w miejscach publicznych. Dzięki temu innowacyjne powlekanie proszkowe jest trwałą alternatywą dla lakierowania ciekłego. Ponadto swoboda w doborze koloru i kształtu pozwala sprostać wysokim wymaganiom estetycznym. 

  Firmę Brandt przekonała również wydajność i opłacalność nowego procesu, w którym można odzyskać do 90 procent farby proszkowej. Dzięki krótszym procesom powlekania można znacznie zredukować również zużycie energii i nakład czasu w porównaniu z konwencjonalnym procesem lakierowania ciekłego. Bezspoinowa powłoka na całym obwodzie umożliwia pokrywanie krawędzi i powierzchni w ramach jednego procesu. 
  W dzisiejszym świecie ślad ekologiczny odgrywa coraz większą rolę, jednak nikt nie chce rezygnować z estetyki i funkcjonalności. Dlatego ekologiczne powlekanie proszkowe drewna i płyt MDF ma przyszłość, ponieważ ta technologia pozwala uzyskać wytrzymałe oraz trwałe i jednocześnie bardzo estetyczne powierzchnie. 
  IGP-RAPID® do materiałów drewnopodobnych i kompozytowych to ekologiczne, niskotemperaturowe farby proszkowe do powlekania wymagających i wrażliwych na wysokie temperatury podłoży. Marka ta obejmuje farby proszkowe do każdego zakresu zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.
  Producent IGP-RAPID®, firma IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Siestrzeni, jest częścią grupy kapitałowej Dold. Zajmuje czołową pozycję w branży powlekania proszkowego, oferując innowacyjne i ekonomiczne systemy farb proszkowych o właściwościach dopasowanych do aktualnych potrzeb rynku, takich jak powłoki antybakteryjne, niskotemperaturowe, wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne i wiele innych rozwiązań spełniających najwyższe wymagania rynku. 

  IGP Powder Coatings
  www.igp-powder.com

  GALERIA ZDJĘĆ

  Przyszłość dostępna już dziś
  Przyszłość dostępna już dziś
  Przyszłość dostępna już dziś

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...