• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Drewno

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  30.08.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Produkcja powłok linii Eco-Friendly firmy Ilva odbywa się w innowacyjnej, w pełni zautomatyzowanej, zamkniętej instalacji.

  Produkcja powłok linii Eco-Friendly firmy Ilva odbywa się w innowacyjnej, w pełni zautomatyzowanej, zamkniętej instalacji.

  Ekopowłoki do drewna – dbałość o naturę na każdym etapie, od komponentów, poprzez produkcję, do finalnego wyrobu 

  Ilva Eco-Friendly to gama powłok UV, które promują ochronę środowiska, naturę oraz bioróżnorodność. 

  Produkowane są z bioodnawialnych surowców w innowacyjnej, w pełni zautomatyzowanej, zamkniętej instalacji do produkcji lakierów UV do drewna, co pozwala na maksymalną kontrolę procesów, minimalizując przy tym emisję i zużycie energii.
  Produkcja odbywa się bez uwalniania zanieczyszczeń do atmosfery. Wszystkie procesy, od przybycia surowców, odbywają się w cyklu zamkniętym. W końcowej fazie pakowania całe powietrze wytworzone w trakcie konfekcjonowania produktu jest wychwytywane i „oczyszczane” przez zaawansowaną instalację kriogeniczną, a następnie – całkowicie wolne od lotnych związków organicznych – uwalniane do środowiska. 
  Redukcja emisji CO2 o 30% rocznie jest obliczona na podstawie oceny cyklu życia obecnych procesów w IVM. Na wynik ten składa się w szczególności:

  wyeliminowanie lotnych związków organicznych 
  +
  100% redukcji odrzutów produkcyjnych 
  +
  80% redukcji odpadów 
  +
  30% redukcji zużycia energii
  =
  roczne zmniejszenie CO2 jest równe emisji samochodu przejeżdżającego 1 000 000 000 km!

  Produkty tworzone są z odnawialnych surowców pochodzenia roślinnego, a najważniejsze cechy linii Eco-Friendly firmy Ilva to:

  • nowa linia TUM1A (TUM1AA4x Colore – TUM1AA98 – TUM1AB6x Gloss Series) odpowiednia do szerokiej gamy zastosowań, 
  • PLM015x Colore Gloss – poliuretanowe lakiery nawierzchniowe do tworzenia wszystkich pożądanych kolorów.

  Powłoki te zapewniają najwyższą zawartość surowców odnawialnych pochodzących z odpadowych źródeł roślinnych, nieprzeznaczonych do żywienia człowieka.

  Zrównoważony rozwój dotyczy również powłok na bazie wody. Dział techniczno-rozwojowy firmy Ilva opracowuje wiele procesów w celu uzyskania wysokiej jakości bioodnawialnych środków wiążących użytych do formułowania receptur powłok wodorozcieńczalnych. Działania te są oparte na ocenie cyklu życia oraz oddziaływania wytworzonych produktów na środowisko.
  Ekopowłoki do drewna, podobnie jak wszystkie produkty ILVA, są wyraźnym dowodem zaangażowania całej Grupy IVM w produkcję mającą na celu dbanie o środowisko i zdrowie ludzi.        

  IVM Chemicals

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...