Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 2(118)/2019

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  29.04.2019, ~ Administrator   

  Induline NW-740/05 nie tylko dobrze wygląda, lecz cechuje się również bardzo pozytywnymi właściwościami dotykowymi.

  Induline NW-740/05 nie tylko dobrze wygląda, lecz cechuje się również bardzo pozytywnymi właściwościami dotykowymi.

  Nowy lakier z efektem naturalnego drewna Induline NW-740/05

  Nowy wodny lakier Induline NW-740/05 firmy Remmers może być nakładany na wszystkie stabilne wymiarowo elementy drewniane, zarówno narażone na bezpośredni wpływ czynników atmosferycznych, jak i pozbawione tych obciążeń. W związku z tym nowym systemem mogą być wykańczane okna drewniano-aluminiowe, drewniane, ogrody zimowe i drewniane drzwi wejściowe.

  Induline NW-740/05 tworzy głęboko matową powłokę. Zastosowany w połączeniu z odpowiednim podkładem i międzywarstwą powoduje, że  jasne gatunki drewna, jak np. świerk, modrzew i dąb, nienarażane na działanie czynników atmosferycznych, zachowują naturalny wygląd surowego drewna: pokryte lakierem elementy wyglądają niemal jak nielakierowane. Uzyskanie jeszcze pełniejszego wrażenia naturalności praktycznie nie jest możliwe. Dodatkowo specjalne absorbery UV skutecznie zmniejszają tendencję drewna do ciemnienia.
  Kolory naturalnego dębu, naturalnego modrzewia i naturalnego świerku stanowią pigmentowane warianty lakieru odtwarzające naturalne barwy odpowiadających ich nazwom gatunków drewna, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej ochrony przed ultrafioletem.
  Induline NW-740/05 nie tylko dobrze wygląda, lecz także tworzy szczególnie ciepłe i aksamitne w dotyku powierzchnie. Oczywiście niewiele by z tego wynikało, gdyby polakierowanej powierzchni nie można było „bezkarnie” dotykać: jak wiadomo, konwencjonalne systemy powłok do okien są często mało odporne na kremy do rąk czy też niewielkie obciążenia mechaniczne. W czasach, gdy standardem są pełnokondygnacyjne fronty okienne z bezpośrednim dostępem do „rozszerzonego” salonu, czyli ogrodu, nie da się uniknąć bezpośredniego kontaktu dłoni z powłoką lakierniczą na ramie okna czy drzwi. System z użyciem Induline NW-740/05 jest o wiele bardziej odporny na dotyk, niż wspomniane systemy konwencjonalne.
  Ponadto produkt jest zaprojektowany w taki sposób, aby wygląd matowej tkaniny na powierzchni nie miał tendencji do wybłyszczania pod wpływem obciążeń mechanicznych. Oczywiście Induline NW-740/05 jest jednoskładnikowy i nie wymaga utwardzacza do uzyskania dobrej odporności: oznacza to, że nie ma kosztownych pozostałości materiału, wynikających z ograniczenia, jakie zwykle stanowi czas otwarty mieszanki, powodujący podwojenie kosztów: raz związanych z nabyciem materiału, drugi raz z utylizacją przereagowanych resztek. Więcej informacji można znaleźć na stronie Remmers

  www.remmers.pl

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Induline NW-740/05 w wersji bezbarwnej zapewnia najlepszy możliwy efekt naturalnego drewna stosowanego we wnętrzach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony