Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 5(109)/2017

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  27.11.2017, ~ Administrator   

  Valjet 1600 H2O – urządzenie do cyfrowego dekorowania grafiką.

  Valjet 1600 H2O – urządzenie do cyfrowego dekorowania grafiką.

  Strona 1 z 2

  Valjet 1600 H2O – cyfrowe dekorowanie na drewnie 

  Nowością w ofercie firmy ITA jest maszyna włoskiego producenta Valjet 1600. Urządzenie to wykorzystywane jest do cyfrowego dekorowania grafiką na szerokiej gamie powierzchni, ale w szczególności wykorzystywane jest do dekorowania drewna. Model Valjet 1600, który został zaprezentowany podczas targów Drema w Poznaniu, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających stoisko. Urządzenie jest ekonomiczne w eksploatacji oraz może zostać wykorzystane do nakładania grafiki w produkcji mebli, drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych, podłóg i w wielu innych zastosowaniach. 

  Powstała na bazie doświadczeń z pierwszej generacji Valjet maszyna 1600 H2O występuje jako wszechstronne i niezawodne urządzenie do zarządzania najbardziej nowoczesnymi cyfrowymi aplikacjami w dziedzinie dekorowania. Ta maszyna może wykonywać większość projektów dzięki sześciu głowicom piezo przeznaczonym do drukowania czterobarwnego, białego i przezroczystego. Konstrukcja maszyny 1600 H2O jest celowo zaprojektowana jako masywna: ze stali nierdzewnej pomalowanej farbą epoksydową, aby zapewnić maksymalną szczelność czynników mechanicznych. Można na nią ładować przedmioty o dużych wymiarach dzięki zastosowaniu poziomego łoża z obracanymi kulkami i przenośnika rolkowego na wyjściu materiału.
  Dekorowanie lub malowanie Valjet na drewnie charakteryzuje się trzema ważnymi czynnikami dla uzyskania produktu wysokiej jakości: 

  • silne wnikanie do włókien drewna dzięki wysokiemu rozdrobnieniu pigmentów stałych, z których składa się receptura farby Valjet, 
  • doskonała przezroczystość, dzięki której naturalna tekstura drewna i jego właściwości estetyczne są w pełni zachowane – dekorowanie Valjet nie przeważa nad estetyką materiału, ale doskonale integruje się fizycznie i wizualnie, 
  • jakość systemu Valjet i specjalna receptura farby zapewniają bardzo wysokie parametry definicyjne i chromatyczne.

  Dekory przezroczyste lub półkryjące

  Dekory przezroczyste są to tekstury lub wzory graficzne, które nie dominują nad materiałem, tym samym zachowując jego główną rolę estetyczną. Zastosowanie tylko białego koloru pozwala na efekty „tonalne”, modulowane pod względem intensywności.
  Możliwe jest także wykonywanie dekorowania półkryjącego dzięki zastosowaniu białego „dyskretnego”  (nanoszonego tylko na części dekorów), bez całkowitego zakrywania widoczności włókien lub naturalnej tekstury, z której składa się drewno.
  Realizacja wzoru lub tekstury, które odzwierciedlają upływ czasu, utlenianie, stare drewniane deski, w połączeniu z rzeczywistą naturalną strukturą drewna pozwala osiągnąć niezwykłe efekty vintage, absolutnie wiarygodne i wywierające ogromne wrażenie.

  Kolory na zamówienie 

  Ze względu na bardzo wysoką zgodność z materiałami i jakością farby systemy Valjet są używane przez profesjonalistów do wykonywania malowania cyfrowego zamiast malowania tradycyjnego.
  Ważną wartością dodaną w świecie parkietu jest możliwość wykonywania kolorów na zamówienie, bez konieczności produkowania w dużych ilościach. W malowaniu na zlecenie lub projektowym możliwość zaoferowania zobaczenia podglądu wyniku końcowego jest szczególnie ważna dla klienta, ponieważ jeszcze przed wyprodukowaniem pozwala zobaczyć rezultat, który można osiągnąć, wprowadzając ewentualne poprawki dzięki możliwości wykonywania interwencji na pojedynczych elementach, bez jakichkolwiek strat materiału.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Realizacja wzoru lub tekstury, które odzwierciedlają upływ czasu, w połączeniu z naturalną strukturą drewna pozwala osiągnąć niezwykłe efekty vintage.
  Realizacja wzoru lub tekstury, które odzwierciedlają upływ czasu, w połączeniu z naturalną strukturą drewna pozwala osiągnąć niezwykłe efekty vintage.
  Przykład grafik na drewnie.
  Przykład grafik na drewnie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony