Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 4(114)/2018

  Artykuły branżowe

  Drewno

  10 miesięcy temu  20.08.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  KEMIART – linia różnorodnych, przyciągających uwagę efektów specjalnych

  W dzisiejszym, nowoczesnym świecie masowej produkcji i w różnorodności równolegle obowiązujących trendów w dziedzinie designu – mistrzowie sztuki przemysłowej poszukują nowych, kreatywnych środków i maksymalnej swobody w tworzeniu futurystycznych i fantazyjnych rozwiązań. W swoich wyjątkowych i intrygujących projektach coraz częściej wykorzystują różnorodne materiały, nigdy wcześniej niestosowane w interierach, wykończeniu mebli i innych wyrobów stolarskich. 

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tej awangardowej grupy klientów, poszukujących czegoś więcej niż zwykłe lakiery, firma KEMICHAL, lider wśród producentów lakierów przemysłowych, opracowała innowacyjną linię różnorodnych, przyciągających uwagę efektów specjalnych o nazwie KEMIART, która zapewnia niepowtarzalny wygląd przedmiotom i elementom wyposażenia wnętrz, a także konstrukcjom zewnętrznym.
  Wykończenie powierzchni tymi wyjątkowymi produktami lakierniczymi daje możliwość naśladowania naturalnych i sztucznych materiałów, z jednoczesnym uczuciem ciepła i miękkością dotyku, jakie daje drewno czy inne materiały drewnopodobne. 
  Równocześnie produkty posiadają wiele innych zalet, takich jak: wzmocnienie odporności fizyczno-chemicznej gotowego wyrobu, uzyskanie nieskończonej gamy kolorów i odcieni materiałów, które odwzorowują, pozwalają tworzyć wyroby masowe, zamieniając drogie i trudne w obróbce materiały, wcześniej dostępne tylko wąskiej publiczności, na proste cykle lakiernicze. 
  Zgrupowane są w trzech seriach określających ich zastosowanie: LOFT, METTALIC i FANTASY.
  Do zastosowania na szkle, plastiku, drewnie, MDF, melaminie i innych materiałach drewnopodobnych. Łatwe w naniesieniu i odporne na działanie promieni UV.

  METTALIC 

  Metal i wszystkie jego pochodne, jako materiał wykończeniowy, we współczesnym designie pojawia się szczególnie często. Niejednokrotnie staje się głównym elementem projektu, który precyzuje koncepcję oraz ideę. Projektanci doceniają przede wszystkim jego nowoczesny charakter oraz ogromne możliwości wizualne. Fascynację tą technologiczną nowoczesnością można zauważyć m.in. w coraz bardziej kreatywnych pomysłach, które stanowią niemałe wyzwanie dla dostawców materiałów dla ich realizacji. 
  W tę ideę nowoczesnego projektowania wpisują się doskonale jako materiały wykończeniowe produkty lakiernicze KEMICHAL, które pozwalają uzyskać kompromis pomiędzy odważną estetyką i funkcjonalnością, a jedynym ograniczeniem dla ich zastosowania zdaje się być wyobraźnia projektanta.
  Seria METTALIC to nowoczesna interpretacja metalicznych tekstur, z niespotykaną dotychczas szeroką gamą kolorów i ich odcieni. Wśród dostępnych materiałów widzimy: błyszczące faktury o różnych grubościach ziarna, tekstury satynowane, z efektem folii metalicznej i postarzenia. A także szeroki wachlarz odcieni srebra, złota, chromu i lakierów (Kameleon). 

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Nieskończona gama kolorów i odcieni
  Nieskończona gama kolorów i odcieni
  Nieskończona gama kolorów i odcieni
  Nieskończona gama kolorów i odcieni
  Nieskończona gama kolorów i odcieni

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ artystycznie 1 9 miesięcy temu KEMIART - próbowałem efektu rdzy i miedzi. Dla mnie rewelacja.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  do góry strony