• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Drewno

  Wydanie nr: 4(144)/2023

  Artykuły branżowe

  Drewno

  25 dni temu  29.08.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Dobrym sposobem na lakierowanie drobnych detali z drewna 

  Optymalizacja i oszczędności w procesie lakierowania to topowe punkty każdego przedsiębiorstwa. W temacie dużych elementów rozwiązań jest sporo. Szeroki wachlarz technologii od natryskowych po walcowe oraz bogata oferta lakierów utwardzanych w sposób tradycyjny, przez lampy UV, a nawet UV LED, pozwala zoptymalizować proces produkcji, a także zredukować koszty. Wyzwaniem stają się małe elementy typu uchwyty, nóżki, detale dekoracyjne. Lakierowanie ich w technologii natryskowej jest czasochłonne i kosztowne. 

  Proces wydłuża w znaczący sposób pozycjonowanie elementów. Dodatkowo wzrasta koszt zużycia lakierów, gdyż natryskujemy materiał lakierniczy na liczne puste przestrzenie pomiędzy elementami. Oba czynniki wpływają na cenę finalnego produktu. 
  Dobrym pomysłem, żeby zminimalizować oba te kosztowne czynniki, jest zastosowanie technologii malowania poprzez bębnowanie. Polega ono na równomiernym rozprowadzeniu lakieru na powierzchni wykańczanych elementów dzięki wykorzystaniu wzajemnego tarcia elementów o siebie w czasie bębnowania. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać w procesie lakierowania, może wystarczyć jeden bęben lub trzeba będzie wyposażyć lakiernię w kilka. Do każdego materiału lakierniczego najlepiej przeznaczyć jedno urządzenie. Wydawać by się mogło, że metoda ta sprawdza się przy dużych partiach produkcyjnych i małym wachlarzu kolorystycznym. Nic bardziej mylnego. W przypadku małych partii i...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...