• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Drewno

  Wydanie nr: 2(130)/2021

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  Raport

  4 miesiące temu  14.05.2021, ~ Administrator   

  Rynek powłok do drewna w kolejnych latach może zanotować spore wzrosty, ale staną się one udziałem jedynie tych, których produkty będą jednocześnie ekologiczne, ekonomiczne i trwałe.

  Rynek powłok do drewna w kolejnych latach może zanotować spore wzrosty, ale staną się one udziałem jedynie tych, których produkty będą jednocześnie ekologiczne, ekonomiczne i trwałe.

  Strona 1 z 2

  Rynek powłok do drewna

  W kolejnych latach rynek farb i lakierów do drewna będzie rósł w tempie 6,3% rocznie, napędzany popytem ze strony sektora mieszkaniowego i prywatnych użytkowników. Na topie będą wciąż bejce na bazie wody, ale tylko te, które wykażą się odpowiednią trwałością i łatwością aplikacji.

  Według raportu firmy analitycznej Allied Market Research światowy rynek powłok do drewna wart był w 2018 r. 7,8 mld dolarów, a do 2025 r. wartość ta wzrośnie do niemal 12 mld dolarów, to jest średnio o 6,3% rocznie. Rozwój ten napędza m.in. rosnąca popularność drewna i naturalnych materiałów przekładająca się na wysoki popyt ze strony sektora mieszkaniowego oraz prywatnych użytkowników. Ci ostatni, zmuszeni w ubiegłym roku do pozostania w domach, poświęcili więcej czasu na renowacje i projekty typu „zrób to sam”, co przełożyło się na zwiększoną sprzedaż produktów dekoracyjnych.

  Szanse i wyzwania

  – W ubiegłych latach na rynku mieszkań nastąpiło wiele zmian, co przełożyło się na wzrost zainteresowania odnawianiem i modernizacją domów – mówi Jessica Bahn, brand manager w firmie Rust-Oleum. – Starsi użytkownicy, przechodząc na emeryturę, często zabierają się...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony