Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 4(126)/2020

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  25.08.2020, ~ Administrator   

  Meble Liberi Tutti!, pomalowane lakierami firmy ICA, zaprojektowano po to, aby stymulować wolność i samodzielność dziecka.

  Meble Liberi Tutti!, pomalowane lakierami firmy ICA, zaprojektowano po to, aby stymulować wolność i samodzielność dziecka.

  Strona 1 z 2

  Meble dziecięce malowane wodorozcieńczalnymi lakierami bio firmy ICA

  Firma Cristiny nazywa się Liberi Tutti! (Wolność bez ograniczeń!) i od 2018 roku produkuje ręcznie wykonywane meble inspirowane założeniami pedagogiki Marii Montessori. Meble są przyjazne dla dzieci, zaprojektowane tak, aby stworzyć środowisko, w którym maluchy mogą swobodnie eksplorować, uczyć się i usamodzielniać. Muszą także spełniać rygorystyczne normy, jeżeli chodzi o lakiery. Dlatego Cristina wybrała wodorozcieńczalne lakiery bio. 

  Wolni i samodzielni

  Aby zrozumieć wartość tego projektu, należy wspomnieć o spostrzeżeniu Marii Montessori (włoskiej lekarki, twórczyni systemu wychowania dzieci kładącego nacisk na swobodny rozwój), które było inspiracją dla Cristiny i jej firmy. Od tego wszystko się zaczęło. 
  „Kiedy więc mówimy o wolności małego dziecka, nie mamy na myśli nieuporządkowanych czynności zewnętrznych, które dzieci pozostawione same sobie mogłyby wykonywać jako ujście bezcelowych działań, ale dajemy temu słowu głębokie poczucie uwolnienia życia od ograniczeń, które uniemożliwiają normalny rozwój”.
  Meble Liberi Tutti! w pełni podzielają to stwierdzenie: są to meble zaprojektowane po to, aby stymulować wolność i samodzielność dziecka. Meble, które czynią dziecko panem swojej przestrzeni, ponieważ eliminują wszystko, co może być dla niego przeszkodą, a tym samym umożliwiają mu wykonywanie tych małych, ale wielkich codziennych czynności, które pomagają mu się rozwijać. 
  Aby to lepiej zrozumieć, podamy dwa bardzo konkretne przykłady: dziecko, które w swojej sypialni ma łóżko ze ściankami bocznymi, nie może samodzielnie iść spać – jest całkowicie zależne od rodziców. Jeśli zastąpimy je łóżkiem GNOMO, dziecko może zacząć samodzielnie decydować o sobie: będzie mogło samo wchodzić i schodzić z niskiego łóżka, bez poczucia wyobcowania w zamkniętej przestrzeni i będzie mogło to zrobić w sposób całkowicie bezpieczny. 
  To samo dotyczy regałów: system regałów GENIETTO ma taką wysokość, że dzieci mogą samodzielnie wziąć z nich to, co chcą, bez wzywania pomocy osoby dorosłej. 
  Warto wspomnieć o materiałach wybranych przez Liberi Tutti!, ponieważ tutaj właśnie wchodzą w grę wodorozcieńczalne lakiery bio firmy ICA.

  Wolne od szkodliwych substancji

  Meble zaprojektowane przez Cristinę są wytwarzane przez zaufanych stolarzy, którzy używają wyłącznie certyfikowanych materiałów wysokiej jakości. Wykonane są ze sklejki brzozowej, materiału pięknego i bardzo wytrzymałego, charakteryzującego się jasnym i wesołym miodowym kolorem.
  Do wykończenia mebli Cristina wybrała linię wodorozcieńczalnych lakierów ICA bio, sklasyfikowanych jako A+ w teście emisji w pomieszczeniach, a zatem wolnych od szkodliwych substancji. Są to lakiery produkowane z nietoksycznych i ekologicznych surowców odnawialnych, pochodzących z substancji roślinnych, są bardzo odporne na plamy i nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów, które mogłyby przeszkadzać dzieciom. Co więcej, laboratorium Performance Lab przetestowało próbkę Liberi Tutti! potwierdzając przestrzeganie wartości granicznych emisji w pomieszczeniach określonych przez normę ISO 16000–9:2006.
  Firma Liberi Tutti! zadbała o każdy szczegół swojego projektu, aby umożliwić dzieciom eksplorowanie otaczających je przestrzeni w sposób samodzielny i w pełni bezpieczny. Krótko mówiąc: bez ograniczeń!             

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Do wykończenia mebli wybrano linię wodorozcieńczalnych lakierów bio, czyli wolnych od szkodliwych substancji.
  Lakierowanie bez ograniczeń

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony