Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 2(118)/2019

  Artykuły branżowe

  Drewno

  3 miesiące temu  24.04.2019, ~ Administrator   

  	W moskiewskiej hali koncertowej zastosowano lakiery ogniochronne Grupy ICA, które mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się płomieni w przypadku pożaru.

  W moskiewskiej hali koncertowej zastosowano lakiery ogniochronne Grupy ICA, które mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się płomieni w przypadku pożaru.

  Powłoki ogniochronne do drewna z linii Prometea firmy ICA Group

  Lakiery ogniochronne do drewna z linii Prometea firmy ICA Group zostały stworzone w celu zatrzymywania rozprzestrzeniania się ewentualnego pożaru. Charakteryzują się idealną nawierzchnią oraz wysokimi walorami estetycznymi, które są zawsze wiodącymi cechami lakierów ICA. Przykładem zastosowania lakierów Prometea jest realizacja hali koncertowej w moskiewskim parku Zaryadye – jednego z najnowocześniejszych centrów muzycznych na świecie.  

  Na moskiewską halę składają się dwie sale („Wielka” i „Mała”), które mogą pomieścić prawie dwa tysiące widzów, podobnie jak teatr La Scala w Mediolanie. Do wykonania opisywanej konstrukcji hali wybrano lakiery ogniochronne z linii Prometea firmy ICA Group, która stworzyła linię innowacyjnych produktów o doskonałych parametrach eksploatacyjnych, gwarantujących niezawodność i bezpieczeństwo oraz wysoką estetykę. 
  Lakier ogniochronny, dzięki przerywającym spalanie czynnikom obecnym w składzie, ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się płomieni w przypadku pożaru, ograniczając tym samym szkody spowodowane przez ogień. W przypadku budowy obiektów użyteczności publicznej, takich jak: teatry, kina, sale widowiskowe, szpitale, szkoły, kościoły lub obiekty hotelarskie, niezwykle ważne jest przestrzeganie norm europejskich w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Projektanci i zleceniodawcy muszą zapewnić również wysokie standardy estetyczne, dlatego też potrzebują takich cykli lakierowania, które oferują wysoką jakość wykończenia.
  Linię Prometea firmy ICA Group tworzą lakiery ogniochronne, spełniające najbardziej surowe normy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, od normy europejskiej UNI EN 13501, przez włoską UNI 9796, do normy brytyjskiej British Standard.
  Linia lakierów ogniochronnych firmy ICA Group obejmuje cykle aplikacji lakierów transparentnych, białych i pigmentowanych, posiadających certyfikaty reakcji na działanie ognia, które spełniają wszelkie wymagania. Mowa tu o cyklach lakierniczych, które spotkały się z dużym uznaniem na rynku, ponieważ łączą w sobie wysokie parametry fizykochemiczne z doskonałą jakością wykończenia.                      

  ICA Polska Sp. z o.o.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony