Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 4(114)/2018

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  14.08.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Specjalistycznie, innowacyjnie i bardziej wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej

  Od wielu dekad przygotowanie powierzchni pod lakierowanie na wysoki połysk wymagało dużo czasu oraz skrupulatnej dbałości o szczegóły. Aby uzyskać idealną jakość powierzchni elementów lakierowanych, firma Kundig ze szwajcarską precyzją dążyła do usprawnienia czasochłonnego i delikatnego procesu szlifowania lakieru przez maszynę. W ostatnich latach szlifierki Kundig doszły do takiego poziomu zaawansowania, który do niedawna był uznawany za niemożliwy.

  Należy pamiętać, iż na idealne wykończenie powierzchni przy procesie szlifowania składa się kilka czynników, o których mowa poniżej.

  Idealnie dobrana konfiguracja maszyny oraz jakość poszczególnych agregatów 

  Przy międzyszlifie elementów lakierowanych tylko kilka setnych milimetra grubości elementu podlega obróbce. Aby uzyskać tak precyzyjne szlifowanie na powierzchni, agregat musi mieć nadzwyczajną dokładność. Przy stopach szlifierskich ustawionych równolegle do taśmy transportera występuje wiele problemów jakościowych. Głównym z nich jest uszkodzenie bądź „zabicie” szlifowanym lakierem taśmy ściernej. Te nieregularności prowadzą do widocznych i nieakceptowalnych śladów na obrabianym elemencie. Jakość powierzchni staje się coraz gorsza podczas procesu szlifowania. Szczególnie na delikatnych powierzchniach jak fornir lub lakier taki negatywny efekt jest nieustannym problemem. Ponadto standardowe agregaty szlifują w kierunku włókien drzewnych, ścinając je. Kiedy taśma ścierna zatyka się lub traci ostrość, włókna drzewne nie będą ścinane, lecz wciskane w powierzchnię obrabianego elementu. Docelowo prowadzi to do podniesienia się włókien po procesie lakierowania. Rezultatem jest nierówna i słaba jakość powierzchni. 
  Firma Kundig wyeliminowała powyższe problemy poprzez opatentowany agregat Oblique ze skośnym  przesunięciem o 10° względem taśmy transportera. 
  Precyzyjna, elektronicznie sterowana segmentowa stopa dociskowa z segmentami o szerokości 22 mm przy systemie skośnego szlifowania pozwala na uzyskanie absolutnie jednorodnej powierzchni bez braku śladów po oscylacji oraz braku efektu wstawania włókien drzewnych. Segmenty są wykonane ze specjalnego stopu aluminium, dzięki czemu są bardzo lekkie oraz mają błyskawiczny czas reakcji przy szlifowaniu elementów jeden po drugim.
  Dużym atutem tego innowacyjnego rozwiązania jest mniejsze zużycie taśm ściernych oraz lakierów poprzez lepiej przygotowaną powierzchnię. 
  Kolejnym agregatem dedykowanym do szlifowania elementów pod wysoki połysk jest agregat poprzeczny Cross Belt – Super Finishing, który również posiada elektronicznie sterowaną pneumatyczną stopę dociskową z segmentami o szerokości 22 mm. 
  W tym agregacie pas ścierny wspomagany jest przez dociskowy pas, tzw. sierżant, pozwalający na bardziej precyzyjną obróbkę materiału, przy czym prędkość pasa ściernego i pasa dociskowego napędzana jest osobnymi silnikami z możliwością regulacji prędkości. Daje to możliwość osiągnięcia różnych prędkości liniowych pasów, a co za tym idzie, lepszą jakość szlifowanej powierzchni. 
  Rewolucyjną zaletą naszego agregatu jest fakt, iż opada on w całości na szlifowany element. W sytuacji, gdy występuje odkształcenie taśmy ściernej na skutek wilgoci, nie ma możliwości kolizji pasa ściernego z obrabianym elementem.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Kundig Oblique + Cross Belt – Super Finishing – po prostu idealnie!
  Opatentowany system ukośnego szlifowania „Oblique” – gwarancja znakomitej jakość powierzchni.
  Opatentowany system ukośnego szlifowania „Oblique” – gwarancja znakomitej jakość powierzchni.
  Różnica w jakości powierzchni po szlifowaniu agregatem w standardowym ustawieniu oraz po pracy agregatu z systemem Kundig Oblique.
  Elektronicznie sterowana pneumatyczna, segmentowa stopa dociskowa.
  Agregat poprzeczny Cross Belt – Super Finishing z elektronicznie sterowaną segmentową, pneumatyczną stopą dociskową.
  Agregat poprzeczny Cross Belt – Super Finishing z elektronicznie sterowaną segmentową, pneumatyczną stopą dociskową.
  Agregat poprzeczny Cross Belt – Super Finishing z elektronicznie sterowaną segmentową, pneumatyczną stopą dociskową.
  Szczotka oczyszczająca elementy po szlifowaniu napędzana silnikiem.
  Innowacyjny system ECS z systemem dysz Air Sword.
  Precyzyjny system pomiaru elementu obrabianego (grubość, szerokość oraz długość).
  Operatorski panel dotykowy – bardzo intuicyjny i przyjazny w obsłudze a przy tym wysoce niezawodny.
  Szlifierki Kundig – szeroko stosowane, bo od małych zakładów rzemieślniczych aż po duże industrialne.
  Szlifierki Kundig – szeroko stosowane, bo od małych zakładów rzemieślniczych aż po duże industrialne.
  Kundig – zawsze najwyższa jakość i dbałość o szczegóły.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony