• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Drewno

    Wydanie nr: 4(114)/2018

    Artykuły branżowe

    Drewno

    ponad rok temu  14.08.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Optymalne utwardzenie powłoki lakierniczej poprzez delikatne suszenie jest możliwe dzięki wilgotnej strefie odparowywania oraz suszarce lakieru nawierzchniowego, w której wilgotność powietrza i temperatura są regulowane.

    Optymalne utwardzenie powłoki lakierniczej poprzez delikatne suszenie jest możliwe dzięki wilgotnej strefie odparowywania oraz suszarce lakieru nawierzchniowego, w której wilgotność powietrza i temperatura są regulowane.

    Strona 2 z 2

    Duża elastyczność dzięki automatyzacji

    Cały system jest zaprojektowany w bardzo elastyczny sposób, tak aby mógł perfekcyjnie obsłużyć rozmaite potrzeby klientów z różnych branż. – Elementy mogą być lakierowane przez polewanie jedno- lub dwukrotne oraz w tej samej ilości kryte lakierem nawierzchniowym – wyjaśnia Max Heine. – W zależności od tego, gdzie części będą dostarczane, mogą być stosowane różne powłoki. Jest to możliwe dzięki dużej elastyczności systemu o bardzo wysokim stopniu automatyzacji. Cały proces jest sterowany przez centralny komputer. Na 15-calowym ekranie dotykowym zwizualizowany jest cały układ hali. 
    – Widać na nim wszystkie komponenty systemu – dodaje Dennis Mohl, pracownik firmy R+H. – Polewarka, strefa szlifowania, robot i bufor międzyoperacyjny oraz kolejki w suszarkach – wszystko to jest widoczne za jednym spojrzeniem! Na ekranie widać również liczbę trawers znajdujących się obecnie w każdej ze stref. Na komputerze sterującym można po prostu zobaczyć wszystko, co znajduje się na linii lakierniczej. 

    Komputer sterujący i trawersy to centralne elementy

    Komputer steruje linią za pomocą programu PLC, który jest zaprogramowany w środowisku TIA. Pięćdziesiąt trawers systemu jest wyposażonych w chipy RFID. Głowice odczytu i zapisu gromadzą na różnych stacjach informacje, które są zgłaszane do komputera sterującego. W ten sposób można monitorować cykl produkcyjny. Wszystkie istotne dla procesu produkcyjnego dane są wprowadzane do komputera sterującego, a mianowicie: nazwa powłoki, numer powłoki, zestaw parametrów do malowania robotem, wybrany kolor, nastawy dla polewarki, a także to, czy części mają być malowane przez polewanie jeden, dwa czy trzy razy. Tak ważne dla elastyczności produkcji stacje buforowe również są zarządzane przez komputer.          

    Tłumaczenie z Besser Lackieren Nr 9/2017  

    GALERIA ZDJĘĆ

    Lakierowanie odbywa się za pomocą 6-osiowego robota, który wyposażony jest w cztery pompy koloru, pompę płuczącą i system automatycznej zmiany koloru.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 4(114)/2018

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne