Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 6(116)/2018

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  03.01.2019, ~ Administrator   

  Przemysłowe systemy malarsko-lakiernicze z serii Induline

  Systemy powłokowe Induline Remmers zapewniają nie tylko trwałą ochronę drewna, lecz także pozwalają spełnić najwyższe wymagania dotyczące dekoracji kolorystycznej, wyglądu i cech dotykowych. Impregnaty Induline gwarantują niezbędną ochronę przed przebarwiającymi drewno garbnikami, niszczącymi je grzybami, a w razie potrzeby także przed owadami, w tym termitami. Chronią również elementy narażone na wilgoć.

  Induline SW-900 IT: środek zabezpieczający drewno przed zgnilizną, sinizną, owadami i termitami

  Wodorozcieńczalny impregnat SW-900 IT został specjalnie opracowany jako dodatkowe uzupełnienie oferty firmy REMMERS w zakresie przemysłowych systemów malarsko-lakierniczych z serii Induline. Preparat jest przeznaczony do zabezpieczania elementów budowlanych niemających bezpośredniego kontaktu z gruntem, powszechnie używanego do produkcji stolarki otworowej drewna iglastego i liściastego oraz elementów konstrukcyjnych niestabilnych wymiarowo (np. płoty, deski elewacyjne) lub zachowujących wymiary tylko w ograniczonym zakresie (np. okiennice, altany i pergole).
  Dzięki wysokiej zawartości fungicydów (0,8% propiconazolu i 0,8% JPBC) impregnat spełnia wymagania norm EN 113 & EN 152 w zakresie skutecznej ochrony drewna przeciwko zgniliźnie i siniźnie. Natomiast dodatek środka owadobójczego w ilości 0,2% cypermetryny efektywnie chroni drewno przed atakiem ze strony owadów (w tym także przed termitami), co potwierdza przyznany temu produktowi do 2021 r. ekskluzywny certyfikat CTB-P+ (nr certyfikatu 502-18-2071). 
  Zastosowana w recepturze Induline SW-900 IT optymalna kombinacja żywic syntetycznych (spoiwa akrylowe i alkidowe) zwiększa właściwości hydrofobowe zaimpregnowanego drewna oraz skutecznie przeciwdziała podciąganiu przez elementy wody w miejscach występowania przekrojów poprzecznych. 
  Impregnat jest polecany do stosowania w produkcji okien i drzwi, gdyż podnosząc i wzmacniając strukturę włókien drzewnych sprzyja ich późniejszemu ścinaniu w procesie szlifowania międzyoperacyjnego (uzyskujemy bardzo gładką powierzchnię elementów), a efekt wyrównywania chłonności podłoża sprzyja równomiernemu wybarwieniu po podkładach lazurowych w systemach transparentnych z widoczną strukturą drewna.
  Impregnat Induline SW-900 IT może być aplikowany zarówno ręcznie (np. przez polanie lub zanurzanie w zbiorniku), jak i w sposób maszynowy (np. na polewarkach wielostrumieniowych lub urządzenia przelotowych typu flowcoroll). Czas schnięcia impregnowanego drewna do następnej operacji jest wystarczająco szybki i wynosi około 3–4 godzin w warunkach niewymuszonego obiegu powietrza.

  Induline SW-935: możliwy do zastosowania jako impregnat, powłoka gruntująca i podkład ułatwiający szlifowanie

  Elementy drewniane wykonane z drewna o niewystarczającej naturalnej trwałości powinny być zgodnie z normą DIN 68800 potraktowane środkiem biobójczym przeznaczonym do konserwacji drewna. Niemniej jednak taka impregnacja drewna musi być uprzednio uzgodniona z klientem: oddzielnie w każdym indywidualnym przypadku. Oznacza to, że klienci mogą również świadomie podjąć decyzję o niezastosowaniu biobójczej konserwacji drewna. W przypadku drewna tikowego lub dębowego o naturalnej trwałości w klasie 1 lub 2 taka dodatkowa ochrona jest zbędna. Nowy Induline SW-935 nie zawiera konserwantów powłoki i aktywnych biocydów chroniących drewno. To sprawia, że jest to realna, bardzo dobra alternatywa dla konwencjonalnych środków do ochrony drewna w produkcji okien. Stosowanie produktu Induline SW-935 jest w zgodzie z zasadą „Tak dużo biobójczej ochrony drewna jak to jest konieczne i tak mało jak to jest możliwe”. Ten wodorozcieńczalny produkt może być zastosowany jako bezbarwny impregnat bez substancji czynnych (rozcieńczony 1:1 z wodą), nierozcieńczony: jako gotowy do użycia podkład przy produkcji okien drewniano-aluminiowych oraz jako podkład wspomagający szlifowanie (rozcieńczenie 1:3 z wodą).
  Jako impregnat produkt ma działanie wzmacniające drewno i w połączeniu z podkładami lazurowymi redukuje możliwość wystąpienia ewentualnych przebarwień na drewnie. Jako podkład wspomagający szlifowanie ma zastosowanie jako „preparat do wodowania”: podnosi włókna drzewne, wzmacnia je i pozwala uzyskać bardzo dobre efekty szlifowania już w jednym cyklu. Produkt polecany jest jako podkład transparentny do produkcji okien drewniano-aluminiowych, ponieważ nie zafałszowuje naturalnego koloru drewna. 
  Induline SW-935 może być aplikowany zarówno ręcznie (np. przez polanie lub zanurzanie w zbiorniku), jak i w sposób maszynowy (np. na polewarkach wielostrumieniowych lub w urządzeniach typu flowcoroll). Potraktowane Induline SW-935 drewno szybko wysycha i już po 3–4 godzinach może być poddawane szlifowaniu lub dalszej obróbce.              

  Remmers
  www.remmers.com

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Certyfikat CTB-P+, nr 502-18-2071.
  Induline SW-935 – trzy w jednym: impregnat, grunt i podkład.
  Wodorozcieńczalny impregnat SW-900 IT.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony