Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 4(126)/2020

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  17.08.2020, ~ Administrator   

  Powierzchnie wykończone lakierami do drewna Healthy.Wood sprawiają, że stosowanie środków dezynfekujących jest zbędne.

  Powierzchnie wykończone lakierami do drewna Healthy.Wood sprawiają, że stosowanie środków dezynfekujących jest zbędne.

  Milesi, specjalizująca się w produkcji lakierów do drewna, wprowadza gamę antybakteryjnych lakierów wykończeniowych do przestrzeni publicznych i prywatnych

  Czas koegzystencji z koronawirusem będzie miał kluczowe znaczenie. W tym okresie od architektów i projektantów wymaga się ponownego przemyślenia organizacji życia społecznego i wszystkich jego przestrzeni: od placów zabaw po sklepy, od restauracji po szkoły. Dziś ważniejsze niż kiedykolwiek jest wyobrażenie sobie nowych konfiguracji przestrzennych i rodzajów mebli, nowych materiałów i wykończeń, które mogą zagwarantować bezpieczeństwo i higienę w naszym codziennym życiu. Tylko w ten sposób fizyczny dystans nie wyklucza bliskości społecznej.

  W efekcie badań Milesi, marki grupy IVM Chemicals, narodziła się seria Healthy.Wood. Jest to nowa linia lakierów do drewna umożliwiająca sanityzację powierzchni bez użycia środków dezynfekujących.
  Seria produktów Healthy.Wood jest idealna dla wszystkich tych środowisk, w których higiena jest podstawowym wymogiem: miejsca publiczne, takie jak bary i restauracje, sklepy, hotele, szkoły, przestrzenie wystawowe, gabinety medyczne oraz inne gabinety profesjonalistów, ale także pomieszczenia w domu, takie jak kuchnie, łazienki i pokoje dziecięce.
  Testy laboratoryjne wykazały, że produkowane przez Milesi lakiery sanityzujące hamują rozprzestrzenianie się zarazków o ponad 99,9%*, chroniąc przedmioty i wyposażenie, z którymi mamy codzienny kontakt, bez zmiany ich cech estetycznych.
  Srebro i jego właściwości dezynfekujące mają kluczowe znaczenie w tworzeniu szerokiej gamy lakierów do drewna o właściwościach sanityzujących i odkażających. Lakiery Healthy.Wood zawierają cząsteczki dezynfekujące bezpośrednio w produkcie, co zapewnia idealne, równomierne rozprowadzenie w zastosowanym materiale lakierniczym. Cała pomalowana powierzchnia jest zatem odporna na bakterie.
  Działanie Healthy.Wood jest długotrwałe, nawet na powierzchniach często czyszczonych agresywnymi detergentami.

  * Test mierzy czasową ewolucję aktywności bakterii badanych mikroorganizmów ze szczepów referencyjnych Staphylococcus aureus i Escherichia coli. W przypadku obu kultur bakterii zaszczepionych na powierzchniach poddanych działaniu środka mierzono współczynnik redukcji aktywności bakterii wynoszący ponad 99,9% w ciągu 24 godzin. 

  IVM Chemicals

   Załączniki

  •   milesi

   typ: pdf, data dodania: 14.08.2020, Rozmiar: 339 kb

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Lakiery do drewna produkowane przez Milesi świetnie nadają się do użytku w środowiskach domowych, w których bawią się dzieci.
  Bezpieczeństwo i higiena w naszym codziennym życiu. W tym momencie wymagania te są bardziej istotne niż kiedykolwiek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony