Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 4(120)/2019

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  5 miesięcy temu  29.08.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Targi DREMA 2019: ILVA prezentuje najnowsze rozwiązania lakiernicze dla uszlachetniania powierzchni oraz ochrony drewna

  Grupa IVM, lider w zakresie lakierów do drewna, uczestniczy wraz z marką ILVA w Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2019, prestiżowym wydarzeniu dla rynków wschodnioeuropejskich, zarówno dla sektora przemysłowego, jak i dla wyspecjalizowanych stolarzy. 

  W Poznaniu ILVA prezentuje jedne z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie lakierowania drewna, będące wynikiem nieustannej działalności badawczo-rozwojowej ponad 200 pracowników naukowych tworzących nowe rozwiązania technologiczne zarówno w laboratoriach we Włoszech, jak i w oddziałach na całym świecie. Właśnie aktywność R&D jest tym, co wyróżnia grupę na arenie międzynarodowej. Zdolność do prowadzenia działalności badawczej jest jednym z czynników decydujących o sukcesie IVM, międzynarodowej firmy o obrotach przekraczających 300 milionów euro rocznie, z czego około 8% grupa inwestuje rocznie w badania R&D. Grupa IVM z centralnym biurem i produkcją w Paronie (Włochy, prowincja Pavia) objęła światowe prowadzenie dzięki zdolności do reagowania i przewidywania potrzeb technicznych, funkcjonalnych i estetycznych na niezwykle szerokim i zróżnicowanym rynku lakierów do drewna.

  OLEJ UV 100% TUM1AA4x KOLOR

  Nowy olej utwardzany UV TUM1AA4x jest ekologiczną ewolucją wśród tradycyjnych olejów stosowanych w przemyśle do produkcji parkietów. Stworzony do lakierowania podłóg drewnianych, jest idealny również do mebli, drzwi i paneli.
  Bezbarwny mat (3 gloss) jest efektem badań prowadzonych przez laboratorium badawczo-rozwojowe Grupy IVM nad coraz bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami.
  W porównaniu z tradycyjnymi olejami nie zawiera LZO dzięki 100% zawartości suchej masy, jest w 32% wyprodukowany z surowców pochodzenia naturalnego, nie zawiera metali ciężkich i ma większą odporność na czynniki chemiczne i zużycie. TUM1AA4x może być barwiony specjalnymi pastami PYS3AA1 ColorSeries w celu uzyskania dowolnego odcienia koloru.
  Produkt jest prezentowany z PXSGAA3, produktem do regeneracji powierzchni. Regeneracji tej można dokonać samodzielnie przez użytkownika w bardzo prosty sposób.
  Zawartość surowców pochodzenia naturalnego (z roślin) została zmierzona za pomocą testu datowania radiowęglowego (C14), znanego na całym świecie jako ASTM D6866

  TUM3AA18 – TRANSPARENTNY MATOWY ROZPUSZCZALNIKOWY LAKIER NAWIERZCHNIOWY UV Z EFEKTEM SOFT-TOUCH

  Nowy transparentny matowy rozpuszczalnikowy lakier nawierzchniowy UV z efektem soft touch; TUM3AA18 
  (3 gloss) ILVA stanowi rozwiązanie techniczne i estetyczne, które umożliwiło dodanie eleganckiego i pożądanego efektu soft-touch, przeważającego obecnie w projektowaniu mebli trendu wykończenia, do technologii utwardzania promieniami UV przy zachowaniu istotnych jej zalet.
  Najważniejszą z tych zalet, w porównaniu z dostępnymi już na rynku poliuretanowymi lakierami nawierzchniowymi z efektem soft-touch, jest z pewnością wydajność: bardzo krótki czas schnięcia doskonale odpowiadający potrzebom produkcji przemysłowej. Ponadto łatwość aplikacji sprawia, że lakier nawierzchniowy TUM3AA18 nadaje się do zastosowania z użyciem najbardziej popularnych urządzeń do lakierowania w technologii UV.
  Kolejną ważną zaletą jest to, że nowy lakier nawierzchniowy TUM3AA18 nadaje się nie tylko do stosowania na podłożu drewnianym i drewnopochodnym, ale również na materiałach, takich jak ABS i PVC, powszechnie stosowanych w meblarstwie. Produkt ILVA można zastosować zarówno na powierzchniach płaskich, jak i kształtowanych, co znacznie rozszerza gamę potencjalnych zastosowań.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(120)/2019

  Reklama
  C1 - ITA
  do góry strony