Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 5(109)/2017

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  02.11.2017, ~ Administrator   

  Absolutna nowość – robot 6-osiowy MV zintegrowany z 3-ramienną karuzelą, obrotnicą detali oraz skanerem.

  Absolutna nowość – robot 6-osiowy MV zintegrowany z 3-ramienną karuzelą, obrotnicą detali oraz skanerem.

  Roboty lakiernicze specjalnie dla branży drzewnej – premiera w Polsce 

  Dwa najnowsze roboty lakiernicze zaprezentowała firma Lesta Srl na tegorocznych Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema w Poznaniu. Jeden z nich to absolutna nowość. 

  Od kilku lat na targach Drema Lesta prezentuje roboty lakiernicze dedykowane do różnych typów produktów drewnianych wymagających lakierowania. We wrześniu odwiedzając stoisko firmy można było po raz kolejny już obejrzeć w pracy dwa urządzenia o podobnej charakterystyce technicznej, ale różnych zastosowaniach.
  Jeden z robotów, 6-osiowy model MV, współpracował z przenośnikiem podłogowym służącym do transportu elementów bryłowych. Robot symulował aplikację lakieru na krzesła drewniane różnych typów z użyciem zestawu elektrostatycznego do lakierów wodnorozcieńczalnych typu AquaCoat. Taka konfiguracja w praktyce pozwala na efektywne zużycie lakieru oraz ciągłą pracę, dzięki synchronizacji robota z przenośnikiem, nawet w jego maksymalnych zakresach prędkości. Znajduje zastosowanie nie tylko w produkcji krzeseł, ale także nóg drewnianych bądź galanterii drzewnej, gdzie wykorzystywane są lakiery wodne.
  Drugie stanowisko lakiernicze to całkowita nowość na targach. Robot 6-osiowy MV zintegrowany z 3-ramienną karuzelą, obrotnicą detali w strefie malowania oraz skanerem. – Robot dedykowany jest do aplikacji lakierów na elementy płytowe, takie jak fronty meblowe – mówi Igor Kania, przedstawiciel Lesta Srl na Polskę. – Głowica została uzbrojona w dwa automatyczne pistolety wysokociśnieniowe GA4000 oraz pompę membranową Cobra 4010. Dzięki skanerowi odczytującemu położenie płyt i ich rozmiar robot generuje program pracy z użyciem odpowiednich parametrów aplikacji. To idealne rozwiązanie dla producentów lakierowanych frontów czy mebli kuchennych i łazienkowych.
  Robot jest indywidualnie dobierany dla klienta, jeśli chodzi o maksymalne wymiary i rodzaj lakierowanych elementów. Strefa lakierowania jest bezobsługowa – nie wymaga obecności operatora czy lakiernika. Dzięki temu wytworzone jest tam odpowiednie środowisko utrzymujące rygor czystości. Jest to bardzo istotne np. w przypadku lakierów wysokopołyskowych. Zadaniem operatora jest tylko układanie elementów do malowania i zdejmowanie detali już pomalowanych, a także dbanie o czystość strefy. Nie ma potrzeby odrębnego programowania robota do każdego typu malowanych elementów. Lakierowane płyty czy bryły mogą mieć różne wielkości i kształty oraz różny sposób wykończenia.
  Roboty lakiernicze Lesta malują w branży drzewnej wszystko, począwszy od krzeseł i stołów, po galanterię drzewną – wieszaki, nóżki, ozdobne pudełka, zegary z kukułką itp. Z racji swej uniwersalności nie są dedykowane do konkretnego sektora. Mogą być one zainstalowane dosłownie wszędzie i są w stanie malować każdy typ produktu.                   

  Roboty doskonale sprawdzają się zarówno w dużych przedsiębiorstwach, produkujących powtarzalne serie, jak i w małych zakładach prowadzących produkcję jednostkową pod indywidualne zamówienia 
  Igor Kania, przedstawiciel Lesta Srl na Polskę.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony