Szukaj

  Drewno

  Wydanie nr: 4(114)/2018

  Artykuły branżowe

  Drewno

  ponad rok temu  14.08.2018, ~ Administrator   

  W ofercie Grupy CSV są systemy wodorozcieńczalne, jak również produkty rozpuszczalnikowe.

  W ofercie Grupy CSV są systemy wodorozcieńczalne, jak również produkty rozpuszczalnikowe.

  Strona 1 z 2

  Lakiernictwo w branży stolarskiej

  Grupa CSV – polski dystrybutor i producent farb i lakierów z ponad 27-letnim doświadczeniem – stale rozwija szeroką gamę produktów. CSV dostarcza lakiery samochodowe do autoryzowanych serwisów i warsztatów na terenie całego kraju, farby przemysłowe dla producentów pojazdów użytkowych, kontenerów, konstrukcji stalowych, jak również lakiery dla producentów mebli, galanterii drewnianej, elementów wykończenia wnętrz oraz wytwórców wysokiej jakości stolarki zewnętrznej i wewnętrznej.

  Dbając o środowisko i użytkowników farb, CSV tworzy swoją ofertę w oparciu o lakiery najlepszych światowych producentów, również w zakresie rozwiązań dla przemysłu stolarskiego. Dlatego w portfolio produktów Grupy CSV znajdziemy systemy wodorozcieńczalne, jak również dopasowane do współczesnych wymagań tradycyjne produkty rozpuszczalnikowe.

  Produkty do stosowania wewnątrz

  Przeznaczenie: MDF, drewno, forniry
  Rozcieńczalnikowe i wodne: bejce, izolatory, podkłady, lakiery nawierzchniowe, oleje, olejowoski

  Produkty do stosowania na zewnątrz

  Przeznaczenie: tylko drewno
  Produkty wodne: impregnaty, podkłady, lakiery, nawierzchniowe, oleje, olejowoski

  Podział produktów lakierowych ze względu na mechanizm tworzenia powłoki

  • Schnące fizycznie – prosty mechanizm tworzenia powłoki polegający na odparowaniu części lotnych. Zaletą jest zwykle szybkie schnięcie, wadą zaś mała zawartość części stałych, niska odporność chemiczna, mechaniczna, często bywają termoplastyczne.
  • Schnące oksydacyjnie – mechanizm tworzenia powłoki polega na przyłączeniu się do niej atomów tlenu, bez którego nie utworzy się odporna warstwa. Zdecydowaną zaletą technologii jest jej niska cena, natomiast jako wadę można uznać długi czas schnięcia.
  • Schnące chemicznie – mechanizm powstawania powłoki polega na tworzeniu się wiązań polimerowych, sieciowaniu. Proces nie jest odwracalny co, oznacza, że produkty te są odporne mechanicznie, chemicznie i zwykle na podwyższone temperatury. W przemyśle meblowym bardzo duże zastosowanie mają powłoki poliuretanowe.

  Podział farb i lakierów ze względu na pełnioną funkcję w powłoce

  • Bejce – służą do wybarwiania drewna, nie tworzą powłoki.
  • Impregnaty – służą zwykle do zabezpieczenia litego drewna przed mikroorganizmami wywołującymi degradację biologiczną; stosowane w drewnie budowlanym, stolarce otworowej oraz meblach eksploatowanych na zewnątrz. Impregnaty można barwić i często stanowią jedyne zabezpieczenie i jednocześnie powłokę.
  • Izolanty/izolatory – stosowane zwykle w przypadku egzotycznych gatunków drewna, które zwykle są mocno oleiste oraz w przypadku gatunków drewna, które zawierają taniny i garbniki; ich zadaniem jest odcięcie ich, żeby nie migrowały do powłoki i nie tworzyły plam i przebarwień. W przypadku materiałów drewnopochodnych takich jak MDF, zwykle stosuje się je na tzw. surowy MDF w celu wzmocnienia powierzchniowego, zamknięcia porów surowego MDF, ograniczenia zjawiska wciągania powłoki.
  • Podkłady – zwykle w cyklach bezbarwnych stosuje się je do pogrubienia zestawu i obniżenia kosztów, w przypadku cyklów kryjących, zwłaszcza na MDF, do wyrównania powierzchni.
  • Lakiery (produkty bezbarwne) i emalie (zawierają pigmenty) – są ostatecznym wykończeniem powłoki; powinny odznaczać się wysokimi walorami dekoracyjnymi oraz być w zależności od zastosowania odporne mechanicznie oraz chemicznie

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Dla producentów mebli dedykowanych jest wiele produktów lakierniczych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony