• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Drewno

  Wydanie nr: 2(136)/2022

  Artykuły branżowe

  Drewno

  10 miesięcy temu  13.05.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Efekt betonu na drewnie.

  Efekt betonu na drewnie.

  Strona 1 z 2

  Możliwości lakierów o efekcie specjalnym

  Drewno od zawsze kojarzy się z luksusem i ciepłem. Kiedy o nim myślimy, do głowy przychodzi nam styl rustykalny, górskie chaty itp. Ostatnią rzeczą, jaką kojarzymy z drewnem, to styl industrialny. Zimny, uliczny klimat całkowicie odrzuca ciepły i przytulny charakter drewna. Tak było do niedawna. Obecnie drewno, jak i produkty drewnopodobne śmiało mogą wejść we wnętrze industrialne. Jest to zasługa produktów lakierniczych dostępnych aktualnie na rynku. Co więcej, oferta produktów o efekcie specjalnym jest sukcesywnie powiększana. 

  Dzięki zastosowaniu lakieru o efekcie specjalnym jesteśmy w stanie uzyskać materiał o wyglądzie betonu, rdzy, skóry, marmuru, masy perłowej, aluminium, srebra czy też postarzanego srebra. Inspiracją dla producentów jest natura i jej piękno. Również zjawiska przyrodnicze znajdują swoje odzwierciedlenie w lakiernictwie. 

  Uzyskanie struktury kropli deszczu, szronu, spękanego lodu nie jest już niczym nadzwyczajnym. 

  Wręcz przeciwnie, jest na wyciągnięcie ręki. Co przemawia za skorzystaniem z lakierowanego drewna, zamiast naturalnych surowców, jak np. marmur? Przede wszystkim kwestia finansowa. Otóż drewno imitujące marmur jest tańsze niż naturalny marmur. Druga kwestia to uzyskanie ciekawego wyglądu, nie tracąc przyjemnego ciepła drewnianej powierzchni. Kolejną wartością dodaną jest unikatowy wygląd, który możemy wykorzystać w meblach i elementach aranżacji wnętrz. Niestety, zawsze są dwie strony medalu. Tutaj...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...