• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  6 miesięcy temu  22.12.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Jeden z twórców polskiej branży lakierowania proszkowego – Henryk Tuszko, współwłaściciel firmy EKO-BHL Sp. z o.o., zmarł w wieku 73 lat. W połowie tego roku przeszedł na emeryturę po 50 latach prowadzenia biznesu, w tym ponad 30 latach działalności w branży lakiernictwa przemysłowego, oddając stery firmy młodszemu pokoleniu.

  Henryk Tuszko, to była jedna z najbardziej znanych osób w Polsce w branży malowania proszkowego. Nie bez przesady można powiedzieć, że to on nauczył wielu tej techniki lakierowania przemysłowego, która na przełomie lat 80. i 90. XX wieku wchodziła do Polski i tak się rozwinęła, że dziś ta metoda zdominowała sposób powlekania metali, a często całkowicie wyparła lakierowanie ciekłe.

  − Technologia lakierowania proszkowego zdominowała moje życie zawodowe, lecz jest ona moją wielką pasją, której wiele poświęciłem – wspominał H. Tuszko na łamach „Lakiernictwa Przemysłowego”. − Może ta teza będzie nieco wyolbrzymiona, ale wierzę, że malowanie proszkowe przyczyniło się do wzrostu eksportu polskich wyrobów i wyciągnięcia naszej gospodarski z zapaści oraz wpłynęło na zmianę wizerunku gospodarczego Polski na świecie.

  Aktualizacja: Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 27 grudnia 2023 r. o godz. 13.30 w kościele NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz w Umiastowie.

  TUTAJ przypominamy naszą ostatnią rozmowę z Henrykiem Tuszko.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...