Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 5(115)/2018

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  6 miesięcy temu  01.11.2018, ~ Administrator   

  Czwarta edycja Konferencji Technicznej Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych poświęcona była zabezpieczeniom przeciwpożarowym konstrukcji stalowych.

  Czwarta edycja Konferencji Technicznej Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych poświęcona była zabezpieczeniom przeciwpożarowym konstrukcji stalowych.

  O farbach ogniochronnych, cynkowaniu i analizie zagrożeń na IV Konferencji Technicznej PIKS

  Czwarta edycja Konferencji Technicznej Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych poświęcona była zabezpieczeniom przeciwpożarowym konstrukcji stalowych. Oprócz referatów i wystąpień specjalistów branży i przedstawicieli wiodących firm, znalazły się praktyczne warsztaty i zajęcia. 

  Wydarzenie otworzył prezes Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych Zbigniew Barłóg (prezes zarządu METALBARK sp. z o.o. sp. k.). Następnie odbyły się prezentacje firm, a po nich ognisko, które tradycyjnie było świetną okazją do wspólnej integracji.
  Drugi dzień konferencji rozpoczął się blokiem merytorycznych prezentacji, w trakcie którego wystąpili przedstawiciele wiodących firm: wytwórni konstrukcji stalowych i dostawców zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz oprogramowania.
  O rodzajach pożarów w aspekcie ochrony przeciwpożarowej obiektów infrastruktury cywilnej i przemysłowej wypowiedzieli się przedstawiciele przedsiębiorstw dostarczających farby ognioochronne – Jerzy Kosior (dyrektor ds. handlowych w firmie JOTUN Polska sp. z o.o.) oraz Piotr Skrzypczak – menedżer produktu w firmie SIKA Polska sp. z o.o. Następnie głos zabrała Mirosława Wiśniewska, która w imieniu prezesa zarządu METALBARK sp. z o.o. sp. k. Zbigniewa Barłoga wygłosiła dwa referaty – pierwszy dotyczący zabezpieczeń ognioochronnych konstrukcji stalowych w świetle przepisów europejskich oraz drugi poświęcony tematyce stanu powierzchni kształtowników przy dostawie wg PN-EN 10163-3 oraz wymagań jakościowych powierzchni stalowej przed malowaniem wg PN-EN ISO 8501-3.
  Następnie odbyły się warsztaty technologiczne zorganizowane przez firmę ZinkPower Szczecin sp. z o.o. Po wstępie teoretycznym, przedstawionym przez Andrzeja Janiaka (kierownika zakładu ZinkPower w Krągoli), chętni uczestnicy konferencji mieli rozwiązać zadanie, które przedstawił prezes zarządu firmy Zbigniew Miodowski. Z wyzwania, polegającego na optymalnym przygotowaniu konstrukcji stalowej do cynkowania, najlepiej wywiązała się Aleksandra Szewczyk z firmy TRASKO-STAL sp. z o.o., która odebrała nagrodę ufundowaną przez ZinkPower Szczecin – tablet Samsung. Druga nagroda trafiła do Sławomira Blanka z firmy MOSTOSTAL KIELCE sp. z o.o., który odebrał powerbank.
  Później Aneta Kletkiewicz – menedżer ds. rozwoju z firmy Baltic Investment TTK sp. z o.o. sp. k., wyczerpująco przedstawiła zagadnienie farb pęczniejących jako nowoczesnego narzędzia do projektowania biernych zabezpieczeń ognioochronnych konstrukcji stalowych. Wystąpienie uzupełnił Mateusz Chmurczyk – regionalny kierownik sprzedaży, który poruszył temat optymalizacji konstrukcji z uwzględnieniem reaktywnych materiałów ogniochronnych.
  Na konferencji pojawiła się także tematyka nowoczesnego oprogramowania pomocnego przy projektowaniu i analizach zagrożeń. O programach: Pathfinder (pozwalającym na monitorowanie zagrożeń podczas ewakuacji z wykorzystaniem nowych technik komputerowych na przykładzie hali produkcyjnej) oraz PyroSim (umożliwiającym analizę parametrów panujących podczas pożaru z zastosowaniem pożarów projektowych) wypowiedział się Michał Walkosz z firmy STIGO sp. z o.o.
  Ostatnią prezentację wygłosiła Katarzyna Jóźwiak – inżynier projektu w firmie ZEMAN HDF sp. z o.o., która wskazała szczególny przypadek degradacji powłok malarskich konstrukcji stalowych. Jak dowiodła prelegentka, w tym szczególnym przypadku to kolor powłoki malarskiej, a nie jej rodzaj miał wpływ na zidentyfikowane uszkodzenia, m.in. pęcherze, wykwity, plamy i korozję biologiczną.
  Istotnym punktem konferencji była dyskusja – w tym roku bardzo owocna i pełna interesujących wniosków. Uczestnicy doszli do stanowiska, że wymogi i przepisy prawa związane z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi konstrukcji stalowych wymagają dopracowania, w czym izba powinna aktywnie uczestniczyć. 
  Na sam koniec odbyły się warsztaty inspektorskie przeprowadzone przez przedstawicieli firmy TIKKURILA POLSKA S.A. Zajęcia były poświęcone w dużej mierze elementom podlegającym kontroli i nadzorowi przy zabezpieczeniach antykorozyjnych i ogniochronnych. 
  – Bardzo się cieszę z uczestnictwa w konferencji – ocenia Kamil Herbuś z firmy Stigo. 
  – To bardzo interesujące wydarzenie, jedno z ważniejszych w naszej branży. Była to niewątpliwie okazja do spotkania się z osobami z branży, dostawcami, jak i klientami, a świetnie zorganizowane wieczorne przyjęcie pozwoliło nawiązać wiele nowych znajomości. Osobiście najbardziej cieszy mnie ukierunkowanie konferencji w jednym temacie, a nie rozbicie na kilka pochodnych dziedzin. Prelegenci zapewnili esencję wiadomości związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym konstrukcji stalowych. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję konferencji technicznej organizowanej przez PIKS.    

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych
  Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych
  Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych
  Zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony