Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(113)/2018

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  10 miesięcy temu  18.06.2018, ~ Administrator   

  NOVOL – polski producent lakierów obchodzi 40-lecie

  Produkcja sięgająca 18 000 ton rocznie, 1300 różnych produktów w ofercie, eksport do ponad 50 krajów. NOVOL, największy polski producent rozwiązań dla lakiernictwa, obchodzi właśnie swoje 40-lecie.

  To ważny moment w życiu firmy – jak każdy czterdziestolatek robimy bilans zysków i strat, a mając doświadczenie i znając swoje możliwości, przygotowujemy się do nowych wyzwań – mówi Filip Nowakowski, prezes firmy NOVOL.
  NOVOL został założony w 1978 przez dwóch chemików – Piotra Nowakowskiego i Piotra Olewińskiego. Początkowo zakład mieszczący się w podpoznańskich Komornikach produkował szpachlówki dla lakierników, z czasem zaczął powiększać swój asortyment.
  – Chodziliśmy od warsztatu do warsztatu, zostawialiśmy próbki, zachęcaliśmy do wykorzystania – wspomina początki współzałożyciel firmy Piotr Nowakowski. – Uważnie słuchaliśmy klientów – wracaliśmy do firmy, udoskonalaliśmy produkt i jechaliśmy do klienta raz jeszcze. 
  To właśnie dbałość o klienta i uważne wsłuchanie się w jego potrzeby przyczyniły się do sukcesu firmy. Rok po roku produkty z logo NOVOL pojawiały się na kolejnych rynkach.
  – Zawsze mówię, że w biznesie jak w sporcie: trzeba mieć talent, upór i konsekwencję, ale najważniejszy jest łut szczęścia. Odpukać, ale w NOVOLU nam go nie brakowało – podkreśla Piotr Olewiński, współzałożyciel firmy.
  NOVOL produkuje dziś wiele zaawansowanych technologicznie linii produktów dla profesjonalnych zakładów lakierniczych, takich jak Spectral 2.0. Specjaliści z Laboratorium Badawczo-Rozwojowego pracują nad kolejnymi rozwiązaniami dla lakiernictwa samochodowego, lakiernictwa przemysłowego, systemów posadzkowych, chemii dla parkietów i chemii dla szkutnictwa. Z kolei Novol for Classic Car, pierwsza na świecie grupa produktów przeznaczonych specjalnie do naprawy aut zabytkowych, to ukłon w stronę miłośników motoryzacji.
  – Chcemy iść z duchem czasu, ale nie zamierzamy robić w firmie rewolucji – dodaje Paweł Olewiński, który razem z Filipem Nowakowskim dwa lata temu przejął stery w firmie. – Nadal najważniejsze są dla nas wartości, takie jak otwartość, zaufanie, szacunek dla ludzi, dbałość o środowisko, w którym żyjemy, mieszkamy i pracujemy. 

  Dziś NOVOL oferuje 1300 różnych produktów dla lakiernictwa i zastosowań przemysłowych. Produkcja wynosi ponad 18 000 ton rocznie, z czego 13 000 trafia na eksport. Produkty z logo firmy spotkać można w 50 krajach świata.

  Na terenie firmy w Komornikach, oprócz ogromnej hali produkcyjnej, znajduje się również Centrum Marketingu i Rozwoju, gdzie szkoleni są lakiernicy. Dwa lata temu powstało automatyczne Centrum Dystrybucji. NOVOL wdrożył i certyfikował System Zarządzania Środowiskiem zgodny z wymaganiami normy ISO 14001:
  2004. Realizuje międzynarodowy program Responsible Care. Wdrożył też Zintegrowany System Zarządzania Jakością spełniający wymagania normy ISO 9001:2015. Jako firma odpowiedzialna społecznie zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz długotrwale bezrobotnych. NOVOL jest laureatem wielu nagród, w tym prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, przyznanej w kategorii „ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu”. Firma jest też laureatem konkursu Przedsiębiorca Roku, organizowanego przez Ernst & Young, który docenił wyjątkową odpowiedzialność prowadzonego biznesu oraz zrozumienie i pomoc osobom niepełnosprawnym.        

  novol.com
   

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zaawansowane rozwiązania dla lakiernictwa
  Zaawansowane rozwiązania dla lakiernictwa

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony