Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 2(118)/2019

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  3 miesiące temu  30.04.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Coroczny konkurs „Sprawny w Zawodzie – Stolarz i Technik Technologii Drewna” 

  W Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbyła się siódma edycja ogólnopolskiego, a zarazem dwudziesta druga edycja konkursu „Sprawny w Zawodzie – Stolarz i Technik Technologii Drewna,” którego współorganizatorem od samego początku jest Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

  W oświęcimskiej placówce goszczono najzdolniejszych młodych stolarzy i techników technologii drewna z całej Polski. W trakcie zmagań konkursowych musieli oni zarówno udowodnić swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdolności praktyczne, wykonując prace z użyciem narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi. Mieli także do wykonania zadania parkieciarskie, m.in. układanie parkietu.
  Konkurs „Sprawny w Zawodzie” to odbywające się od dwudziestu dwóch lat (po raz siódmy na arenie ogólnopolskiej) przedsięwzięcie mające na celu sprawdzenie i wyróżnienie posiadających wybitne umiejętności zawodowe w dziedzinie stolarstwa uczniów szkół zawodowych i techników. 
  Niezwykle prestiżowy tytuł Sprawny w Zawodzie i przyznawana przez szkołę nagroda jest potwierdzeniem doskonałego przygotowania młodzieży do wykonywania zawodu 
  i wskaźnikiem ich gotowości do pracy. 
  Pierwszego dnia o zwycięstwo walczyło 41 uczniów z 16 zasadniczych szkół zawodowych, z 16 miejscowości. Drugiego dnia w szranki o tytuł najsprawniejszego stanęło 35 techników technologii drewna z 12 szkół. 
  Po zakończeniu prac jury nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem okolicznościowych dyplomów i nagród rzeczowych dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych. Wręczono również dyplomy uczestnictwa i upominki wszystkim uczniom, uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom.
  – Jako organizatorzy konkursów co roku przywiązujemy wiele uwagi do tego, aby nasi uczestnicy i laureaci zostali odpowiednio nagrodzeni – mówią ks. Mirosław Gajda, Franciszek Synowiec, Ewelina Matyjasik-Lewandowska. – Jest to możliwe tylko i wyłącznie ze względu na współpracę z wyjątkowymi firmami działającymi na szczeblu lokalnym, jak i ogólnokrajowym, które rozumiejąc potrzebę organizacji tego typu konkursów, czynnie wspierają działania w zakresie promowania szkolenia zawodowego w naszym kraju. Pragniemy podziękować za to wsparcie. Bez pomocy nie udałoby nam się zrealizować przedsięwzięcia na tak wysokim poziomie. 
  Niewątpliwym wsparciem organizowanych konkursów jest także udzielany patronat uczelni wyższych: dziekana Wydziału Technologii Drewna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz dziekana Wydziału Technologii Drewna z SGGW w Warszawie, który już po raz kolejny ufundował dla zwycięzcy konkursu technik technologii drewna certyfikat uprawniający do podjęcia studiów na Wydziale Technologii Drewna.        

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  W trakcie zmagań konkursowych uczniowie musieli udowodnić swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdolności praktyczne. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony